40 ekip z całej Polski weźmie udział 16 sierpnia w Konkursie Lotów Red Bull w Gdyni. Naszemiasto.pl jest patronem medialnym imprezy.

Jury w składzie: Adam Małysz, wokalistka Paulina Przybysz, pilot Łukasz Czepiela i aktor Alan Andersz wybrało najciekawsze projekty machin latających, które w sierpniu zawładną Skwerem Kościuszki. Na starcie pojawi się 40 załóg z dziewięciu województw, chociaż chęć na podniebne akrobacje wyraziło znacznie więcej ekip.

Blisko 700 zgłoszeń

- Jestem pod wrażeniem nie tylko liczby zgłoszeń, ale ich dopracowania. Zobaczyłem wiele konstrukcji, które są nie tylko interesujące, ale naprawdę mają szansę polecieć – mówi Łukasz Czepiela, pilot akrobacyjny.

Niestety ze względów czysto organizacyjnych przeprowadzenie konkursu z 700 załogami jest niemożliwe. Dlatego jury oceniało pomysłowość konstruktorów oraz szanse na udany lot. Spośród prawie 700 zgłoszeń warunki formalne spełniło 237. Z tej liczby jury wytypowało najciekawszą czterdziestkę.

Łukasz Czepiela, najwyżej punktował te pomysły, które miały największe szanse wzbić się w powietrze. Podobnie Adam Małysz, który o skokach i dalekich lotach wie niemal wszystko.

Od momentu ogłoszenia informacji o przyjęciu do konkursu uczestnicy mają dwa miesiące na wdrożenie swoich planów w życie. Teorię trzeba sprawdzić w praktyce.

Najwięcej ekip z Pomorza

W 5. Konkursie Lotów, oprócz dystansu, jaki ma pokonać machina, liczy się również kreatywność oraz prezentacja zespołu na rampie startowej. Oryginalne show będzie zatem szansą na zdobycie nie tylko sympatii publiczności, ale i dodatkowych punktów od jury. Dlatego konstruktorzy prześcigali się w pomysłach. W Gdyni zobaczymy m. in. machinę przypominają gitarę elektryczną, słonia, hamburgera czy latający spodek.

Najwięcej ekip zakwalifikowało się z województwa pomorskiego (15), mazowieckiego (7), śląskiego (5) i wielkopolskiego (4). W konkursie udział wezmą również zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) oraz lubuskiego (1).

Sprawdź listę wszystkich zakwalifikowanych ekip. Kliknij tutaj

5. Konkurs Lotów Red Bull 2015 w Gdyni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!