(© fot. Krzysztof Szymczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tańcząca w rytm szlagieru "Takie tango" orkiestra dęta ZHP - OHP z Uniejowa wzbudziła największy aplauz łodzian przybyłych na obchody Święta Wojska Polskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w łódzkiej katedrze, którą odprawił bp Adam Lepa. Później przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich, instytucji i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikami Jana Pawła II i ks. Ignacego Skorupki. Po odczytaniu apelu poległych kwiaty złożono też przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada, podczas której przemaszerowali żołnierze I Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej, strażacy i policjanci oraz czteroosobowy, konny oddział łódzkiej straży miejskiej.

Co ciekawe, podczas uroczystości czynne było stoisko Wojska Polskiego, w którym można było dowiedzieć się wszystkiego o zawodowej służbie w armii.

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  pytek (gość)

  Program obchodów z udziałem władz świeckiego państwa: msza święta w katedrze, złożenie kwiatów pod pomnikami Jana Pawła II i księdza Skorupki, defilada wojska przed katedrą. I - na marginesie - kwiaty złożono t e ż przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

  też łodzianin (gość)

  Flag nie było, bo to swięto kościelne. I dlatego mamy wtedy wolny dzień. Nie z powodu Dnia Wojska Polskiego. Chyba nie chcesz, żeby w każde święto typu np. Dzień Tramwajarza lub Dzień Nauczyciela wywieszali flagi narodowe? To może już powiesić je na stałe i nie zdejmować?

  Karol (gość)

  W polskojęzycznym medium jaki jest obecnie komercyjny "Dziennik Łódzki" wydarzeniem najwyższej wagi na pierwszej stronie jest relacja z meczów piłki kopanej i rzucanej. Dawniej tego rodzaju informacje były publikowane w "Przeglądzie Sportowym" i na ostatnich stronach sportowych gazety. Informacje o obchodach Święta Narodowego - Święta Wojska Polskiego są wstydliwie ukrywane i potraktowane małą wzmianką. Cóż gazeta nie polska, to i sprawy narodowe, wartości patriotyczne są pomijane lub traktowane marginalnie.
  Ble. ble, ble w polskojęzycznej prasie.

  Łodzinin Rodowity (gość)

  Panie joński i sadzyński, dlaczego w ten ważny dzień nie było na Piotrkowskiej wywieszonych Flag Państwowych (na lampach nad kwietnikami)? Obecna władza nie grzeszy patriotyzmem, w tym roku obchody Święta 15 Sierpnia były bardzo skromne w naszym mieście, prawie niezauważalne (w Warszawie zresztą też). To świadczy jak najgorzej o poddańczej uniijj ekipie tuskomatołka.