Szpital Korczaka

Szpital Korczaka (© DziennikŁódzki/archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Oddział pediatryczny szpitala im. Korczak w Łodzi nie zostanie przeniesiony do szpitala w Łagiewnikach, tylko do szpitala Kopernika. To bardzo ważne dla rodziców dzieci, które często trafiały tu z zapaleniem płuc, szkarlatyną czy też problemami z układem pokarmowym. Większość małych pacjentów trafiało na oddział wprost z izby przyjęć, która znajduje się w Korczaku.

W czwartek dyrekcja szpitala im. Kopernika, którego "Korczak" jest częścią, i władze województwa zdecydowały, że na czas remontu "Korczaka" oddział pediatryczny zostanie przeniesiony do budynku szpitala im. Kopernika przy ul. Pabianickiej w Łodzi.

Pediatria będzie się znajdowała przy oddziale alergologii. Adrianna Sikora, rzecznik prasowy szpitala im. Kopernika informuje, że oddział pediatryczny został włączony do oddziału alergologii funkcjonującego w budynku głównym szpitala przy ulicy Pabianickiej. Liczba łóżek zwiększy się tam o osiem. Przeniesienie planowane jest w pierwszym tygodniu listopada.

Do końca listopada w szpitalu Korczaka będzie funkcjonował oddział neurologii dziecięcej. W grudniu zostanie on przeniesiony do Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łagiewnikach. Przy oddziale znajdzie się też poradnia neurologiczna. W szpitalu w Łagiewnikach powstaje właśnie nowy budynek. Oprócz neurologii z "Korczaka" znajdzie się tam też oddział pediatryczny ze szpitala w Zgierzu.

Remont szpitala Korczaka ma potrwać do czerwca 2014 roku. Do wyremontowanego budynku mają wrócić wszystkie oddziały i przeniesione poradnie.

Zamykają poradnie w szpitalu im. Korczaka. Dzieci zostaną bez opieki lekarza

Źródło: Oddział pediatryczny szpitala Koczaka nie zostanie przeniesiony do Łagiewnik

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Janko (gość)

  Szpital im. Koczaka
  Jakie miasto taki serwis informacyjny. Wstyd. Choć z drugiej strony czasem można się pośmiać:P

  Otagowane jako pediatria koczak (gość)

  Potem za chińskiego Boga nie znajdziesz w wyszukiwarce. Literówka w tytule to obciach.

  Czytelnik (gość)

  Szpital im. Koczka - he he dobre, przez chwilę zastanawaiłem się gdzie mamy w Łodzi Koczka.
  Redaktorki, przeczytajcie zanim inni przeczytają, bo robicie z siebie pośmiewisko.