(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP zacznie obowiązywać od niedzieli, 10 lutego 2013 roku. Nowe rozkłady jazdy dostosowane są do remontów na kolei m.in. przebudowy dworca Łódź Widzew, która rozpocznie się w marcu.

Maciej Dutkiewicz z PKP PLK informuje, że rozpocznie się budowa tunelu pod torami. Na dworcu Łódź Widzew powstaną podziemne przejścia na perony. Z tego powodu ruch pociągów na stacji zostanie ograniczony.

Wybrane pociągi PKP Intercity będą omijać dworzec Łódź Widzew i pojadą wówczas przez stację Łódź Olechów. Objazdy dotyczą składów: Cześnik (Warszawa-Łódź, 4 - 9 marca), Wokulski (Warszawa-Łódź 4 - 9 i 12 - 15 marca), Rzecki (Łódź-Warszawa 12 - 15 marca), Chochoł (Łódź-Warszawa 12 - 15 marca), Milczek (Łódź-Warszawa 12 - 15 marca). Także niektóre pociągi Przewozów Regionalnych relacji Łódź-Warszawa od niedzieli będą omijać stację Widzew.

Podczas prac na dworcu Łódź Widzew przebudowane zostaną także perony. Zniknie dotychczasowy peron pierwszy, ale zbudowane będą dwa nowe. Całość zostanie zadaszona.

Zmiany w rozkładach jazdy dotyczyć będą również pociągów Przewozów Regionalnych relacji: Łódź-Koluszki-Częstochowa, Łódź-Tomaszów Mazowiecki/Radom-Drzewica, Łódź-Sieradz-Poznań, Łódź-Kutno-Toruń, Łódź-Łowicz. Zmiany na wybranych liniach wprowadza także Intercity, np. pociąg Reymont z Łodzi do Krakowa kursować będzie drogą okrężną przez Zawiercie, Jaworzno Szczakową z ominięciem stacji Miechów.

13 kwietnia PKP planuje wprowadzić kolejną zmianę rozkładu jazdy pociągów.

Czytaj także: Skargi na nowy rozkład jazdy PKŹródło: Od jutra nowe rozkłady jazdy PKP

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pasażer (gość)

PKP Koleje Regionalne to dziadostwo i rozpadające się wagony. 6 lutego jechałem tym dziadostwem o godzinie 5.10 do Wrocławia, było 110 minut opóźnienia. Mam nadzieję że upadniecie.

Bogo (gość) (Maks)

Który zawiezie kolejnych czarodziejów do Hogwartu na Wiejskiej...

Sorry, skojarzyło mi się i po prostu nie mogłem się powstrzymać by twej myśli nie dokończyć w ten sposób ;)

Lodzinin (gość)

Władze Lodzi od paru lat wiedziały o planowanym remońcie Fabrycznego . Normalnie to powinny pomyslec o wczesniejszym przygotowanie Widzewa ale widac myslenie niektorych boli i teraz to jest załatwianie sprawy od du...p y strony. Smutne.

radzio (gość)

Za socjalizmu zbudowano Dworzec Centralny w Warszawie bez ograniczania ruchu pociągów. Kilka lat temu w Koluszkach przebudowano dworzec, wykonując m.in. przejścia podziemne pod wszystkimi peronami bez ograniczenia ruchu pociągów. Na dworcu Łódź Widzew najpierw rozebrano wiele torów (po których mogłyby jeździć składy podczas budowy przejść podziemnych), a następnie zaczyna się budowę przejść ograniczając ruch. Czy jest to logiczne działanie, czy nie można tego było zrobić wcześniej. Cóż myślenie niektórych boli ???????
Pozdrawiam.