(© KT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najlepsi łucznicy i rycerze zjadą w sobotę 14 sierpnia do miasta by wziąć udział w Dziewiątym Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego i Szóstym Turniej Walk Pieszych.

Turniej łucznictwa tradycyjnego, który polega na strzelaniu bez pomocy jakichkolwiek celowników i stabilizatorów rozpocznie się w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku o godz. 11. Słupski turniej łuczniczy charakteryzuje przed wszystkim strzelanie na długich dystansach. Łucznicy w Słupsku powalczą o bursztynowy medalion z wizerunkiem srebrnego gryfa.

Od godziny 15 na wyspie w parku rozpoczną się natomiast walki rycerskie w ramach turnieju walk pieszych. Podczas zeszłorocznego turnieju w szranki stanęli rycerze z polskich, litewskich i białoruskich bractw. Zwycięstwo przypadło rycerzowi z Litwy. Do rywalizacji staną także damy podczas tradycyjnego już Biegu Dam.

Rycerskie zmagania podsumuje zainscenizowana bitwa średniowieczna na murach miejskich Słupska w okolicy Baszty Czarownic, która zaplanowana jest na godz. 19. Pokazane zostaną podczas niej walki bohurtowe, które od prawdziwej walki różni jedynie fakt, że broń pozostaje tępa.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!