Nowowęglowa w Łodzi. Budowa ulicy w Nowym Centrum Łodzi

Budowa Nowowęglowej w Łodzi w Nowym Centrum Łodzi. Ulica prowadząca do dworca Łódź Fabryczna jest gotowa przy Wydawniczej oraz łącznikach prowadzących do Kopcińskiego.

Ulica Nowowęglowa powstała dokładnie nad tunelem kolejowym, którym pociągi dojeżdżają do podziemnej stacji Łódź Fabryczna. Łączniki umożliwią wjazd na ulicę Kopcińskiego. Powstała także nowa pętla autobusowa przy Wydawniczej oraz przebudowywany jest fragment ulicy Tuwima.

Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowe i jeszcze w grudniu po części jezdni puścimy ruch – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Ulica Nowowęglowa, a właściwie Aleja Grohmanów jest jedną z dwóch głównych ulic prowadzących do dworca Łódź Fabryczna i Nowego Centrum Łodzi. Ulica ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstają przy niej chodniki, zieleńce, oświetlenie oraz droga dla rowerów. Zasadzonych ma zostać blisko 300 drzew.

Zarezerwowany został także teren pod torowisko, które ma tam powstać w ramach projektu Tramwaje dla Łodzi.

dem

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.12.2018, 19:03

Z wizualizacji wynika, że na ludzi wychodzących z dworca zwaizkami będą najeżdżać skaterzy.
Gratuluję.

07.12.2018, 18:41

do kwi kwi
Każdy ma swoich idoli. Ty masz takich których trzeba resocjalizować. Na szczęscie wolny kraj,( wbrew jątrzenia pół tusków) wolny wybór.

07.12.2018, 14:32

Słychać KWIK pisuaru po przegranych wyborach samorządowych :)

07.12.2018, 12:49

A ten tramwaj dla Łodzi to po co? By tramwaj jechał z dworca 5 minut szybciej w kierunku Widzewa pomijając Narutowicza? To my, jako miasto, jesteśmy naprawdę bogaci, że nas stać na takie inwestycje. Na remonty wiaduktów ulic Przybyszewskiego i Dąbrowskiego forsy nie ma ale na wyburzenie wiaduktu na Kopcińskiego pieniążki się znajdą?

07.12.2018, 11:28

Po oddaniu może warto uwzględnić dalsze przedłużenie al. Grohmanów w śladzie torów kolejowych schowanych pod ziemią, aby docelowo al Grohmanów połączyła się z ul Józefa oraz z ul Konstytucyjną oraz wjazdem do centrum handlowego Tulipan. Koncepcja ta nie wymaga żadnego dzielenia parków i stanowi sensowne połączenie Centrum z Widzewem usprawni dojazd z Centrum do autostrady (w szczególności przy ograniczeniach na wiaduktach Przybyszewskiego oraz Dąbrowskiego).

07.12.2018, 10:36

Do Ireneusza.
Tak wiem o tym. Jednak pierwotne plany były inne ale z oszczędności Zdanowska z kolesiami znaleźli soczewkę wodną i skrócili tunel. Przez to odcieli cały Grembach od miasta tnąc ul. Widzewską w połowie.

07.12.2018, 10:00

Dobra trasa do driftu.

06.12.2018, 22:58

Do Pani Ewy
Tory wychodzą z tunelu przed ulicą Niciarnianą, więc to nie możliwe. Z parku został już tak niewielki kawałek, że warto go ocalić.

06.12.2018, 21:46

Szkoda, że kolesie oszustki bankowej mają za ciasne móżdżki, żeby w śladzie tunelu pociągnąć dalej ulice i zakończyć ją za Niciarnianą

06.12.2018, 21:32

czy ktokolwiek odpowiedział prawnie za niedotrzymanie terminów i narażenie mieszkańców Łodzi na trudności i kłopoty? to jest jawne lekceważenie nas wszystkich !!!

06.12.2018, 19:20

no i?
może jakieś daty?

06.12.2018, 17:47

Wow! W centrum miasta kilka km2 zalane betonem i kilometry zapętlonych wielopasmowych ulic. Teraz dać każdemu po gokarcie i mamy atrakcję turystyczną na skalę europejską!

06.12.2018, 16:12

czekam na ten tramwaj tam,
z niecierpliwością czekam..