Małgorzata Plebanek, Małgorzata Lizińczyk oraz Marta Szafraniak zostały nowymi siatkarkami Gedanii Żukowo. Trzy nowe zawodniczki związały się z klubem na czas nadchodzącego sezonu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Małgorzata Plebanek, Małgorzata Lizińczyk oraz Marta Szafraniak zostały nowymi siatkarkami Gedanii Żukowo. Trzy nowe zawodniczki związały się z klubem na czas nadchodzącego sezonu.
- Stawiamy na zawodniczki, które chcą się w naszym klubie wypromować. Liczymy, że Plebanek zastąpi w drużynie Skowrońską i tak jak ona będzie liderką dla młodszych zawodniczek. Lizińczyk i Sza- franiak to inwestycja na przyszłość - podkreśla prezes Stankiewicz.
Plebanek, grająca na pozycji przyjmującej, dołączyła do Gedanii z Alemanii Aachen. Wcześniej występowała także w polskich klubach, m.in. Stali Mielec, Wiśle Kraków oraz Piaście Szczecin. Lizińczyk reprezentowała do tej pory barwy MOS-u Wola, a Szafraniak Orkanu Września. Obie zawodniczki świetnie spisują się na przyjęciu, a Szafraniak może grać także jako atakująca.
- Lizińczyk ma dopiero 19 lat, a Szafraniak jest o rok od niej młodsza. Są to siatkarki z perspektywami na dobre ligowe granie, ale na razie ich największym atutem są warunki fizyczne - mówi trener Gedanii Grzegorz Wróbel.
Z wypożyczenia powróciły do klubu Żaneta Rzepnikowska (Trefl Gdynia), Joanna Kocemba (TPS Rumia) oraz sześć juniorek.
Prezes Stankiewicz zapowiada pozyskanie jeszcze dwóch siatkarek. Bardzo prawdopodobne, że Gedanię zasilą Justyna Łukasik, Natalia Kurni- kowska oraz Zuzanna Łapin.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!