ŁKA podpisała z firmą Newag umowę na dostawę 14 pociągów. Pierwsze cztery mają być dostarczone do końca września 2018 r. Następne w 2019 r.

Pociągi typu Impuls II trafią do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. We wtorek, 28 lutego, na dworcu Łódź Fabryczna podpisana została umowa pomiędzy ŁKA i polskim producentem taboru firmą Newag. Zgodnie z zapisami umowy, pierwsze cztery pociągi mają dotrzeć do przewoźnika pod koniec września przyszłego roku, a kolejnych 10 składów w 2019 roku. Newag wybuduje również bazę techniczną, bo kontrakt dotyczy również 12-letniego utrzymania taboru. Wartość całego zamówienia to 267 mln zł.

ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET 2017: życzenia,wierszyki z okazji Dnia Kobiet, życzenia SMS na Dzień kobiet

Pociągi Impuls II to tabor nowej generacji firmy Newag. Różnią się od pierwszej wersji impulsów większą liczbą siedzeń i poprawioną estetyką wnętrza wagonów. Siedzeń będzie 160, w tym 6 rozkładanych. Więcej miejsc nie oznacza gorszego komfortu podróży, bo uzyskano je dzięki zwiększeniu długości pociągu. Wnętrze wagonu ma mieć ściany z innego materiału i nowe sufity. Pociągi będą lżejsze, a co za tym idzie, oszczędniejsze. Pociągi dostarczone do Łodzi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. Impuls II jeżdżący w Kolejach Mazowieckich niedawno rozwinął rekordową prędkość 226 km/h.

- W ubiegłym tygodniu wyjechał na tory setny pociąg drugiej generacji. Od kilku miesięcy takie pociągi jeżdżą we Włoszech - powiedział Zbigniew Jakubas, główny akcjonariusz firmy Newag.

CZYTAJ TEŻ: Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Nowe pociągi dojadą z końcem 2018 r.

Nowe pociągi pozwolą uruchomić drugi etap ŁKA, czyli połączenia ze Skierniewic przez Łowicz do Kutna, a także z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska, do Tomaszowa Mazowieckiego i - po elektryfikacji linii - do Opoczna. Zamówione pociągi mają również zagęścić sieć połączeń z Łodzi do Warszawy, Skierniewic, Sieradza, Kutna i Łowicza.

Życzenia na Dzień Kobiet [WIERSZYKI, ŻYCZENIA SMS, OBRAZKI NA DZIEŃ KOBIET]

- To historyczna chwila, bo ŁKA rozwija się i zaczyna drugi etap - powiedział Witold Stępień, marszałek woj. łódzkiego. - W przetargu na dostawę taboru była duża rywalizacja producentów, ale jesteśmy po analizie ofert i kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, dlatego możemy podpisać umowę z firmą Newag.

- Pociągi są polskim produktem wyposażonym w podzespoły, które w większości zostały wykonane w Polsce. Tabor spełnia wszystkie światowe normy jakości - chwali się Zbigniew Konieczek, prezes Newag. - Jesteśmy w stanie przyspieszyć termin dostarczenia pociągów do ŁKA.

Życzenia na Dzień Kobiet [WIERSZYKI, ŻYCZENIA SMS, PIĘKNE ŻYCZENIA na 8 marca]


Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    dendryk (gość)

    Ciekawe czy Impulsy II również posiadają z przodu dyszel na który (jak obecne) nadziewają nieszczęśników , czy jednak będą miały przody opływowe od których przeszkody będą się odbijały ?