Nektarowa, Alzacka, Słoneczne Wzgórza, Dedala, Kalatówki oraz Andrzeja Kerna - takie nazwy nadali radni dotychczas bezimiennym ulicom (głównie w północno-wschodniej części miasta) na ostatniej sesji łódzkiej Rady Miejskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Radny Witold Rosset chciał także, by obecna ul. bł. Anastazego Pankiewicza powróciła do poprzedniej nazwy - ulica Sporna. Ta propozycja będzie jednak rozpatrywana po wakacjach, a może nie będzie w ogóle, bowiem wciąż obowiązuje moratorium na zmianę nazw ulic, które radni uchwalili w 2007 roku (zapowiadano, że ma obowiązywać tylko do końca kadencji ówczesnej rady, ale formalnie nie ma ograniczeń czasowych obowiązywania uchwały).

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dzinn (gość)

Moja propozycja to Ludwika Jerzego Kerna a jeśli to nie będzie możliwe ,to pasuje "Rzeźnika z Bostonu".Też się splamił nieźle.
Dla uczczenia pomyślunku radnych proponuję jakąś ulicę nazwać "Kuku na Muniu'

stary_łodzianin (gość)

znany tylko z afery jaką wywołał kiedy córunia z chłopakiem zwiała. niewielka to zasługa dla miasta.

Rozejm (gość)

Będzie zwsze sporna a szczególnie jak do sporu sposobi się kościół ...!!! Oni są sporni od początku do końca.

kod_captcha (gość)

W Polsce nie mówi się źle o wyznaniach, narodowości. Widać, że i ten zapis konstytucyjny w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj dzieciaku, dzieciaku

Semi dry (gość)

Podobno w Polsce nie mówi się źle o zmarłych. Widać, że i ten zwyczaj w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj polaczki. polaczki.

bary (gość)

układ ulic;Sporna-Pankiewicza-Sporna.Nie ma nic do Pankiewicza ale może jakąś inną ulicą go uhonorować żeby smiesznie i głupio nie było.

bary (gość) (podatnik)

Jak bym był złośliwym to bym zapytał kim wtedy był Kropiwnicki(przed 1980).Kuriewnym prelegentem?A co do Kerna i obrony tzw.represjonowanych to nie on jeden bronił a obrona była raczej gestem symbolicznym bo wyroki zgrupsza zapadały wyżej.W IIIRP obu dolegliwości z czasów PRL zostały wynagrodzone z mega gorką.

podatnik (gość)

w 80 latach zapisał się do solidarności a w procesach "politycznych" bronił między innymi Jerzego Kropiwnickiego... MAŁO?