Nektarowa, Alzacka, Słoneczne Wzgórza, Dedala, Kalatówki oraz Andrzeja Kerna - takie nazwy nadali radni dotychczas bezimiennym ulicom (głównie w północno-wschodniej części miasta) na ostatniej sesji łódzkiej Rady Miejskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Radny Witold Rosset chciał także, by obecna ul. bł. Anastazego Pankiewicza powróciła do poprzedniej nazwy - ulica Sporna. Ta propozycja będzie jednak rozpatrywana po wakacjach, a może nie będzie w ogóle, bowiem wciąż obowiązuje moratorium na zmianę nazw ulic, które radni uchwalili w 2007 roku (zapowiadano, że ma obowiązywać tylko do końca kadencji ówczesnej rady, ale formalnie nie ma ograniczeń czasowych obowiązywania uchwały).

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dzinn (gość)

Moja propozycja to Ludwika Jerzego Kerna a jeśli to nie będzie możliwe ,to pasuje "Rzeźnika z Bostonu".Też się splamił nieźle.
Dla uczczenia pomyślunku radnych proponuję jakąś ulicę nazwać "Kuku na Muniu'

stary_łodzianin (gość)

znany tylko z afery jaką wywołał kiedy córunia z chłopakiem zwiała. niewielka to zasługa dla miasta.

Rozejm (gość)

Będzie zwsze sporna a szczególnie jak do sporu sposobi się kościół ...!!! Oni są sporni od początku do końca.

kod_captcha (gość)

W Polsce nie mówi się źle o wyznaniach, narodowości. Widać, że i ten zapis konstytucyjny w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj dzieciaku, dzieciaku

Semi dry (gość)

Podobno w Polsce nie mówi się źle o zmarłych. Widać, że i ten zwyczaj w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj polaczki. polaczki.

bary (gość)

układ ulic;Sporna-Pankiewicza-Sporna.Nie ma nic do Pankiewicza ale może jakąś inną ulicą go uhonorować żeby smiesznie i głupio nie było.

bary (gość) (podatnik)

Jak bym był złośliwym to bym zapytał kim wtedy był Kropiwnicki(przed 1980).Kuriewnym prelegentem?A co do Kerna i obrony tzw.represjonowanych to nie on jeden bronił a obrona była raczej gestem symbolicznym bo wyroki zgrupsza zapadały wyżej.W IIIRP obu dolegliwości z czasów PRL zostały wynagrodzone z mega gorką.

podatnik (gość)

w 80 latach zapisał się do solidarności a w procesach "politycznych" bronił między innymi Jerzego Kropiwnickiego... MAŁO?