Nowe nazwy ulic w Łodzi, a Pankiewicza bez zmian

Nektarowa, Alzacka, Słoneczne Wzgórza, Dedala, Kalatówki oraz Andrzeja Kerna - takie nazwy nadali radni dotychczas bezimiennym ulicom (głównie w północno-wschodniej części miasta) na ostatniej sesji łódzkiej Rady Miejskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Radny Witold Rosset chciał także, by obecna ul. bł. Anastazego Pankiewicza powróciła do poprzedniej nazwy - ulica Sporna. Ta propozycja będzie jednak rozpatrywana po wakacjach, a może nie będzie w ogóle, bowiem wciąż obowiązuje moratorium na zmianę nazw ulic, które radni uchwalili w 2007 roku (zapowiadano, że ma obowiązywać tylko do końca kadencji ówczesnej rady, ale formalnie nie ma ograniczeń czasowych obowiązywania uchwały).

Komentarze (17)

avatar
avatar
Dzinn (gość)

Moja propozycja to Ludwika Jerzego Kerna a jeśli to nie będzie możliwe ,to pasuje "Rzeźnika z Bostonu".Też się splamił nieźle.
Dla uczczenia pomyślunku radnych proponuję jakąś ulicę nazwać "Kuku na Muniu'

avatar
stary_łodzianin (gość)

znany tylko z afery jaką wywołał kiedy córunia z chłopakiem zwiała. niewielka to zasługa dla miasta.

avatar
Rozejm (gość)

Będzie zwsze sporna a szczególnie jak do sporu sposobi się kościół ...!!! Oni są sporni od początku do końca.

avatar
kod_captcha (gość)

W Polsce nie mówi się źle o wyznaniach, narodowości. Widać, że i ten zapis konstytucyjny w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj dzieciaku, dzieciaku

avatar
Semi dry (gość)

Podobno w Polsce nie mówi się źle o zmarłych. Widać, że i ten zwyczaj w dobie zdziczenia obyczajów i bezimmiennego opluwania na takich forach jak to, przeszedł do lamusa. Oj polaczki. polaczki.

avatar
bary (gość)

układ ulic;Sporna-Pankiewicza-Sporna.Nie ma nic do Pankiewicza ale może jakąś inną ulicą go uhonorować żeby smiesznie i głupio nie było.

avatar
bary (gość) podatnik

Jak bym był złośliwym to bym zapytał kim wtedy był Kropiwnicki(przed 1980).Kuriewnym prelegentem?A co do Kerna i obrony tzw.represjonowanych to nie on jeden bronił a obrona była raczej gestem symbolicznym bo wyroki zgrupsza zapadały wyżej.W IIIRP obu dolegliwości z czasów PRL zostały wynagrodzone z mega gorką.

avatar
podatnik (gość)

w 80 latach zapisał się do solidarności a w procesach "politycznych" bronił między innymi Jerzego Kropiwnickiego... MAŁO?

Wybierz kategorię