Nowe murale w Łodzi [zdjęcia]

Młodzież z naszego województwa tworzy nowe murale w Łodzi. Na ... (© Konrad Ciężki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Młodzież z łódzkiego tworzy murale w Łodzi. Na terenie przy Sosnowej odbywa się finałowe malowanie "Graffiti – sztuka miasta 2".

Czy to kot, czy to smok? W Łodzi pojawił się kolejny mural


Na ścianach Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej 9 powstają kolejne dzieła street art'u. Autorami graffiti są gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Kutna, Radomska i Łowicza. Dzisiejsze malowanie to finał tegorocznej, drugiej edycji projektu "Graffiti - sztuka miasta 2".

W kwietniu br. Łódzki Dom Kultury rozpoczął cykl warsztatów street art'u dla młodzieży. Uczestnicy wspólnie z profesjonalnymi twórcami malowali w swoich miastach murale. Dziś (23 lipca) przyjechali do Łodzi by wspólnie namalować wielkoformatowe graffiti wieńczące projekt.

- To ostatnia część projektu mająca charakter integracyjny, realizowana z udziałem najlepszych, wyłonionych spośród stu dwudziestu osób, uczestników z naszego województwa. To również podsumowanie ich osiągnięć oraz szansa wymiany doświadczeń podczas wspólnej pracy - opowiada Katarzyna Tośta z ŁDK.

Jak tłumaczy organizator, niezmiernie ważnym dla "Graffiti - sztuka miasta 2" było pozyskanie autentycznych twórców street art’u. Dzięki temu uczestnicy warsztatów tworzyli pod okiem m.in. "Gregora" Grzegorza Gonsiora, Egona Fietke, Dadola i Mateusza Małkiewicza. Ich działania dopełnili pedagodzy z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, a także wykonawcy hip-hop'u i beatbox'u m.in. Klifforda i Zoraka.

- Pobudzamy zachowania twórcze młodzieży, ale również chcemy wpłynąć na zmianę wizerunku graffiti postrzeganego dotychczas przez społeczności lokalne, jako szpecące mury bazgroły, kojarzone przez wiele osób z wandalizmem na rzecz steet art’u, który upiększa miejsca, gdzie jest ponuro i szaro - tłumaczy organizator.

Dzisiejszemu finałowi towarzyszą również warsztaty, pokazy i koncerty. Dla wszystkich odwiedzających jest wstęp wolny. Zakończenie i prezentacja murali przewidziana jest na godzinę siedemnastą.

Czytaj więcej o graffiti w Łodzi


Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!