Nowe imprezy targowe w Łodzi. Pierwsze w Polsce targi technicznych wyrobów włókienniczych

W Łodzi w 2013 roku w hali Międzynarodowych Targów Łódzkich mają odbyć się trzy nowe imprezy targowe. Targi technicznych wyrobów włókienniczych mają być poświęcone technologiom włókienniczym. Uczestnicy imprezy zobaczą, jakie zastosowanie dla wyrobów włókienniczych znaleźć można np. w rolnictwie, budownictwie, przemyśle ciężkim.

W Łodzi odbędą się m
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

W Łodzi odbędą się m. in. technicznych wyrobów włókienniczych. (© Paweł Dobrowslski/archiwum)

Mirosław Barburski, dyrektora ds. targów i wystaw w MTŁ uważa, że Łódź ma potencjał ,by stać się ważnym ośrodkiem branży. W Łodzi działają instytuty badawcze, technicznymi wyrobami włókienniczymi zajmuje się Politechnika Łódzka. Wszystkie te instytucje włączyły się w organizację targów. Nawiązane zostało porozumienie z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku Białej i z poznańskim Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Targi planowane są na październik. Organizatorzy chcą ściągnąć do Łodzi 100 wystawców. Odbędzie się wtedy w MTŁ konferencja poświęcona wykorzystaniu włókien w przemyśle.

W maju w Łodzi odbędą się targi kwatermistrzowskie. Mirosław Barburski tłumaczy, że impreza da wojskowym szansę na zapoznanie się z ofertą przedsiębiorców. Na towarzyszącej targom konferencji, właściciele firm dowiedzą się, w jaki sposób wziąć udział i wygrać przetarg dla armii.

W 2013 roku MPK Łódź obchodzi 115 rocznicę działalności. W październiku gościć mają w Łodzi wystawcy z branży komunikacyjnej.

W weekend odbyły się Targi Ślubne Łódź 2013 [ZDJĘCIA]

∨ Czytaj dalej

Komentarze (5)

avatar
avatar
modelka (gość)

Drodzy Łodzianie czy pamiętacie jeszcze targi modelarskie? Wspaniała impreza dla młodych i starych... której już niestety nie ma :(

avatar
Targi piwa i alkoholi (gość)

kto pamięta? płaciło się za wejściówkę do Hali Sportowej i piło do oporu :)

Wybierz kategorię