Śródmieście bez lokali socjalnych

Śródmieście bez lokali socjalnych (© archiwum NM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Władze Łodzi chcą, aby w śródmieściu (definiowanym jako rejon ul. Piotrkowskiej, al. Kościuszki i ul. Sienkiewicza oraz Nowego Centrum Łodzi) nie było lokali socjalnych, tylko mieszkania o wysokim standardzie.

Mieszkania socjalne w Łodzi mają znajdować się na Górnej, Polesiu i Bałutach.

Projekt nowej polityki mieszkaniowej Łodzi zakłada, że miasto pozbędzie się połowy z ponad 60 tys. posiadanych mieszkań. Mają do tego zachęcić bonifikaty przy wykupie lokali sięgające nawet 95 procent.

Lokatorzy mieszkań komunalnych muszą szykować się na podwyżki czynszu

Polityka mieszkaniowa Łodzi: czynsze niskie, lokale w ruderach, mieszkańcy zadłużeniKomentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ff (gość)

Nad Zalew Sujelowski tam jest duzo wolny campingow co sie wladza bedzie trudzila z balutami.

A moze do jasnej ciasnej zapewnicie mieszkancom godna prace i place to nie trzeba bedzie lokali socjalnych !!!!!!!!!!!!!!! To miasto to jest jakis absurd. Jeszcze rok studiow...

Uczciwy pracujący (gość)

Brawo! Wywalić patusów z centrum miasta. Zacznijmy likwidować tą żulerską stolice Polski!

Łodzianin (gość) (bara-bara)

A co chciałbyś żeby ciebie przenieśli na najdroższe(jeśli chodzi o bloki z płyty) i najładniejsze osiedle w Łodzi?Nie doczekanie !Zgnijesz na Górniaku w starej sypiącej się kamienicy wśród lumpów bo Retkinia to za wysokie progi ;-) Powinni ich wszystkich do kontenerów na Stoki albo Nowosolną wywieść!

LOL (gość)

co wy chcecie SLUMSY przenieść?? Gdzie? Na Polesie? W które miejsce??

TOTALNE ZDZICZENIE - LOKALE KOMUNALNE I SOCJALNE... Zlikwidować to dziadostwo!
SOCJALNE I KOMUNALNE TO POWINNY BYĆ BARAKI I KONTENERY! Lokal to powinno być wyróżnienie a teraz to jest obciążenie dla społeczeństwa!
Bonifikaty 95%? i co później? mają się rozpadać te mieszkania? menel wyskrobie 5 tysięcy i co? dalej będziemy musieli utrzymywać jego prywatną własność... teraz można go wywalić a jak wykupi to trzeba będzie mu remontować.

erte (gość) (tubylec)

Na obrzeżach miasta dawno zaczeły powstawać luksusowe, zamknięte osiedla lub zwyczajnie są tam osiedla domków jednorodzinnych. Także to nie jest rozwiązanie. Tam cena metra kwadratowego gruntu jest zdecydowanie za droga.

przy okazji (gość)

Tak tak oczywiście. I niech w tych mieszkaniach o wysokim standardzie mieszkają sami młodzi, zdrowi i bogaci. Tak żeby każdy przyjezdny postrzegał nasze Miasto jako metropolię zamieszkałą przez kreatywnych i ambitnych ludzi sukcesu. Jak się dobrze zapatrzy na autochtonów z Najlepszej dzielnicy to nie zauważy ani dziurawych ulic ani obdłubanych tynków po drodze.

menel (gość)

HE HE HE
Następna bajka Pani Prezydent i Vicka Stępnia . Będzie na bogato ładnie i przytulnie .
Tylko dlaczego jest tytuł , że śródmieście bez socjalnych jak z tekstu wynika , że na Widzewie tez ich nie będzie . :) Teraz zaraz menelstwo z Widzewa już zaciera ręce , że zostaną przeprowadzeni do lepszych chałup np. na Polesie >
Co za ludzie nas prowadzą i kto nas informuje w gazetach o takich bzdurach .

marek (gość)

To akurat sluszne zalozenie. CO do komentatorów to nie bądxcie skrajni w mieszkaniach socjalnych nie mieszkaja tylko menele. Naprawde jest sporo normalnych ludzi.