Do spółki "Centrum Hotele" należy m Do spółki "Centrum Hotele" należy m

Do spółki "Centrum Hotele" należy m.in. położony przy al. Kościuszki trzygwiazdkowy hotel Światowit. (© fot. Łukasz Kasprzak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Żaden chętny nie zgłosił się do licytacji ogłoszonej przez Skarb Państwa, podczas której można było kupić 85 procent udziałów spółki "Centrum Hotele", właściciela pięciu łódzkich hoteli.

Tym samym wyznaczona na najbliższą środę publiczna aukcja została odwołana.

Cena wywoławcza wystawionych na sprzedaż udziałów (pozostałe 15 procent miało być zamienionych, zgodnie z zasadami prywatyzacji, na akcje pracownicze) wynosiła 80 mln 648 tys. i 850 zł. Szukano nabywcy na cały pakiet. To już druga próba Ministerstwa Skarbu w zbyciu udziałów tej firmy. Termin pierwszej aukcji był wyznaczony na 17 czerwca. Nie doszło do niej z tego samego powodu, zgłosił się nikt, kto byłby zainteresowany zakupem. Wtedy jednak za udziały trzeba było zapłacić o ponad 10 mln zł więcej, dokładnie 91 mln 35 tys. zł.

- Póki co nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie dalszych losów spółki - mówi Grzegorz Domański z Ministerstwa Skarbu, nadzorujący prywatyzację. - Coś więcej powinno być wiadomo na przełomie sierpnia i września.

Spółka "Centrum Hotele" jest właścicielem pięciu łódzkich hoteli - trzygwiazdkowych: Centrum i Światowit oraz dwugwiazdkowych: Savoy, Mazowiecki i Polonia Palast. W sumie oferują one blisko tysiąc miejsc noclegowych, co stanowi około 40 procent miejsc we wszystkich skategoryzowanych obiektach w mieście. Spółka jest także właścicielem działki na Rogach o powierzchni 2,34 ha oraz drugiej o powierzchni blisko 0,23 ha przy ul. Strzelców Kaniowskich. Zatrudnia 196 osób.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

BBBB (gość)

A to nie można pojedyńczych hoteli sprzedawać tylko od razu wszystkie? Na Polonię czy Savoya to może by sie ktoś chętny znalazł. Na pozostałe betonowe klocki to raczej już nie...

kuy (gość)

w/w nikt nie chce, ANDELS wynajmuje lokale na reklamę jakiejś "zdrowotnej pościeli", to po kiego następne HILTONy ?!

Damian (gość)

no bo to juz ruina z dlugami
sami spece rzadzili:) to wyszla klapa, lepiej na czesci sprzedac reszte zburzyc