Do oznakowania przed Szkołą Podstawową nr 114 przy ul

Do oznakowania przed Szkołą Podstawową nr 114 przy ul. Milionowej nie było zastrzeżeń. (© fot. Paweł Łacheta)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci wspólnie z miejskimi służbami skontrolowali stan bezpieczeństwa przed łódzkimi szkołami podstawowymi i gimnazjami.

- Sprawdziliśmy 112 placówek i w stosunku do 48 mieliśmy zastrzeżenia - informuje mł. asp. Robert Olczyk z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Dotyczyły głównie niewidocznych pasów na przejściach i zasłoniętych przez gałęzie znaków drogowych. W wielu wypadkach w ogóle ich nie było lub były słabo widoczne z uwagi na zabrudzenie. Niektóre były pogięte i uszkodzone, wymagają więc wymiany. Przed częścią placówek uszkodzone były barierki odgradzające chodnik od jezdni.

W ostatni piątek przeprowadzono kolejną kontrolę.

- Sprawdzaliśmy, jak zostały wykonane zalecenia - mówi Tomasz Klimczak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Przed większością placówek jest lepiej.

W kilkunastu przypadkach stwierdziliśmy jednak, że konieczne są jeszcze poprawki.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!