(© materiały Akademii Muzycznej w Łodzi)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W środę zmarł w Warszawie Tadeusz Chmielewski, wybitny pianista i kameralista, profesor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Łodzianin, urodzony w Wilnie, występował w największych salach koncertowych Europy, USA, Kanady, Ameryki Południowej i Japonii, koncertując solo i kameralnie z Wandą Wiłkomirską, Romanem Totenbergiem, Aaronem Rosandem, Vadimem Brodskim, Kają Danczowską i wieloma innymi artystami.

Czytaj więcej: Zmarł Tadeusz Chmielewski

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  zlosliwiec (gość) (ktoś)

  Srednio inteligentny dziennikarz powinien umiec pisac bez popelniania razacych bledow gramatycznych czy skladniowych. A ktos, kto broni dziennikarza-nieuka jest jeszcze wiekszym dyletantem. Dotarlo czy za trudne?

  ktoś (gość) (...)

  Czy wiesz o tym że im jesteś mniej oczytany ewentualnie zwyczajnie bardziej głupi - tym bardziej nie czytasz zdań ale składasz je sobie z wyrazów??
  Normalnie oczytany nawet średnio inteligentny człowiek nieświadomie obejmuje wzrokiem całe zdanie (lub jego większą część), interpretuje je nieświadomie i wyciąga wnioski. Im człowiek bardziej oczytany tym trafniejsze są te wnioski.
  Część ludzi nie ma takiej zdolności (czyta pojedyncze wyrazy - zero automatycznych korekt) i kiedy im na to zwracasz uwagę to zaczynają się gotować...