Ramzes i Rubin - psiaki przedstawione w zeszłym tygodniu - nie wzbudziły niczyjego zainteresowania. Nikt nawet nie zadzwonił by czegoś się o nich dowiedzieć. Miejmy nadzieję, że nowi bohaterowie akcji „Najsmutniejszy pies w Łodzi” będą mieli więcej szczęścia.

Sara to młoda , dwuletnia sunia w typie owczarka niemieckiego. Jej pseudowłaściciele wyprowadzili się z domu, zabrali ze sobą to, co było im potrzebne. Pies nie został na tej liście uwzględniony. Sara została pozostawiona bez opieki, przypięta łańcuchem do budynku, bez budy i jedzenia. Człowiek skazał ją na powolną śmierć głodową.

Na szczęście w ostatnim momencie psa uratowali młodzi ludzi, którzy spacerując po okolicy, zauważyli zdychające zwierzę. Opiekę nad Sarą przejęło Łódzkie Towarzystwo nad Zwierzętami. Pod okiem wolontariuszy sunia odżyła i okazało się, że jest chodzącą łagodnością, kocha ludzi, dzieci, inne zwierzęta. Sara jest gotowa do adopcji. Ktoś kto postanowi przygarnąć ją pod swój dach, zyska oddanego przyjaciela, całe życie wdzięcznego za okazaną mu pomoc.

Jednocześnie apelujemy o dom dla pięcioletniej, łagodnej Lusi. Jej historia także nie należy do wesołych. Pies został znaleziony w lesie w czasie siarczystych mrozów. Lusia miała odmrożone łapki i była straszliwie wychudzona. Po okiem weterynarza doszła do siebie. Niestety do tej pory nikt nie zechciał dać jej domu, choć należy jej się „jak psu buda”. Lusia to śliczna, beżowa sunia, bardzo miła i sympatyczna. Lubi dzieci, toleruje koty i inne psiaki. To cudowne stworzenie, zasługujące na cudowny dom.

Kontakt w sprawie adopcji psiaków: 507 180 857. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zapewnia pomoc w transporcie psiaków do nowych domów.

Jednocześnie przypominamy, że czekamy na zgłoszenia psów, które ukażą się w kolejnych edycjach naszej akcji. Opisy wraz ze zdjęciami prosimy kierować pod adres: anna.lewandowska@dziennik.lodz.pl.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!