III Liceum Ogólnokształcące przy ul. Sienkiewicza i Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki otwierają listę najpopularniejszych ogólniaków w Łodzi.

Już w poniedziałek, na 11 dni przed końcem przyjmowania zgłoszeń, chętnych, którzy te szkoły wybrali jako pierwsze w swoich e-podaniach, było więcej niż miejsc.

Wśród techników prym wiodą Technikum nr 19 (w ZSP 19 przy ul. Żeromskiego) i Technikum nr 9 (w ZSP 9 przy al. Politechniki) z klasami kształcącymi techników informatyków, Technikum nr 13 (w ZSP 13 przy ul. Skrzydlatej) ze swoją specjalnością technik geodeta, oraz "Gastronomik" (Technikum nr 4 w ZSP 4 przy ul. Sienkiewicza) z klasami dla techników kucharzy. Tu także już teraz kandydatów jest więcej niż miejsc.

Do wybranych szkół dostaną się ci, którzy będą mieli najwięcej punktów z egzaminu gimnazjalnego oraz osiągnięć w gimnazjum. Maksymalnie można ich uzyskać 200.

- W ubiegłym roku dostali się do nas uczniowie ze średnio ok. 140 punktami - mówi Agata Bartoszewska, wicedyrektor III LO.

Podobnie było w LO PŁ, gdzie o jedno miejsce ubiegały się dwie osoby.

Uczniowie klas trzecich gimnazjów na wypełnienie elektronicznych zgłoszeń do szkół mają czas do 29 kwietnia.

A oto top lista szkół w Łodzi na podstawie dotychczasowych zgłoszeń (z uwzględnieniem pierwszej preferencji):

Licea Ogólnokształcące

1. III LO (197 kandydatów na 140 miejsc)
2. LO PŁ (111 na 96 miejsc)
3. LI LO (31 na 31 miejsc)
4. XXI LO (172 na 192 miejsc)
5. XVIII LO (103 na 120 miejsc)

Technika

1. Technikum nr 19 w ZSP 19
- technik informatyk
(42 kandydatów na 32 miejsca)
- technik weterynarii (36 na 32 miejsca)
- technik logistyk (32 na 32 miejsca)
2. Technikum nr 13
- technik geodeta (35 na 28 miejsc)
3. Technikum nr 9 w ZSP 9
- technik informatyk (33 na 30 miejsc)
4. Technikum nr 4 w ZSP 4 "Gastronomik"
- technik kucharz (98 na 96 miejsc)
5. Technikum nr 10 w ZSP 10
- technik mechatronik (20 na 32 miejsc)

Zasadnicze Szkoły Zawodowe

Do zasadniczych szkół zawodowych jak dotąd zgłosiło się najmniej chętnych. Wszystko wskazuje na to, że powstaną klasy w ZSP 4 dla kucharzy, ZSP 6 - cukierników, ZSP 7 - blacharzy, mechaników, ZSP 21 - fryzjerów, ZSP 22 - elektromechaników.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zbysław (gość)

Witam, mam ten sam dylemat aczkolwiek, chciałbym dostac sie klasy humanistycznej, najlepiej z rozszerzeniem prawniczym, bądz ekonomicznym. Które liceum dla mnie polecacie a od których mam sie trzymac z daleka? pozdrawiam.

lol (gość) (ja)

ta...najpopularniejsze,bo zaoferowało aż 31 miejsc i aż 31 osób się zgłosiło - ten ranking jest do bani...stosunek ilości chętnych do liczby oferowanych miejsc nie jest obiektywnym kryterium na ocenę napopularniejszej szkoły...

marysia (gość)

jestem w szoku, że liceum, które kończyłam jest w pierwszej piątce, ale jest to bardzo pozytywne zaskoczenie :)

ja (gość)

Trzecie w Łodzi !!!???
a przecież piątkowski twierdził, że trzeba zamknąć bo ma za mało kandydatów?
i pomimo negatywnej kampanii i zakazu promocji tylu chętnych?
władza może wszystko i to bezkarnie

uczeń (gość)

Jestem zaskoczony małym zainteresowaniem XXI. Przecież to bardzo dobre liceum humanistyczne, po którym abiturienci bez trudu dostają się na prawo czy inne kierunki humanistyczne. Niestety ma też swoje minusy. Młodzież rok temu nazywała je liceum samobójców.