W środę Fundacja PŁ rozstrzygnęła konkurs stypendialny. Siedmiu studentów Politechniki Łódzkiej otrzymało nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Fundacja zorganizowała konkurs po raz pierwszy - jej zadaniem jest uzyskiwanie funduszy na wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów PŁ.

Fundacji PŁ udało się uzyskać 20 tys. zł od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uczelnia dołożyła 15 tys. zł z własnych środków.

O stypendia rywalizowało 52 kandydatów ze wszystkich wydziałów PŁ. Fundacja PŁ przy wyborze najlepszych brała pod uwagę osiągnięcia naukowe oraz ścieżkę rozwoju, którą planuje w najbliższym czasie podążać kandydat. Najlepszą aplikację nadesłał na konkurs Michał Maciejewski, który w swojej powstającej pracy magisterskiej bada nowe sposoby sterowania napędami.

Podczas gali główny laureat oświadczył, że czuje się jak primus inter pares, ponieważ na politechnice spotyka mnóstwo zdolnych osób. Nagrodę wyda na sprzęt do badań związanych z pracą magisterską.

Laureat waha się teraz czy pisać doktorat w Łodzi czy wyjechać na staż do Stanów Zjednoczonych.

Druga w rankingu Fundacji PŁ jest Anna Stefaniuk z czwartego roku technologii chemicznej. Prowadzi badania, które mogą mieć znaczenie np. przy konstruowaniu ogniw słonecznych. Ma propozycję dalszej nauki w Belgii.

Na najniższym stopniu podium konkursu stanęła Anna Sowińska, studiująca zarządzanie i inżynierię produkcji. Zaraz za nią znalazła się Agata Jackiewicz z kierunku biotechnologia. Kolejni laureaci to Łukasz Ryszka z kierunku automatyka i robotyka oraz dwóch studentów chemii - Piotr Drelich i Adam Truchlewski.

Fundacja PŁ zamierza za rok przyznać kolejne stypendia.

Źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/741033,5-tys-zlotych-dla-najzdolniejszych-studentow-politechniki,id,t.html5 tys. złotych dla najzdolniejszych studentów Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!