Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nadchodzi elektroniczna "Migawka" MPK Łódź

Redakcja
migawka
migawka Daniel Siwak
Na początku grudnia pierwsi pasażerowie skorzystają z elektronicznego biletu. Do końca maja 2012 roku zastąpi on tradycyjne migawki

MPK Łódź pojawiło się na portalu społecznościowym Facebook

Dzisiaj (29 września) przy Punkcie Sprzedaży Biletów MPK Łódź przy placu Wolności przedstawiono szczegóły dotyczące "Migawki", czyli elektronicznego biletu okresowego dla miasta Łodzi. O tym, że w Łodzi ma pojawić się elektroniczny biletpisaliśmy, jako pierwsi w czerwcu tego roku.**
- W marcu były tylko słowa, mogłem obiecać, że MPK się zmienia. Dziś mam już konkretne dokonania dla mieszkańców. Migawka będzie takim systemem, który daje możliwość zakupu biletu wirtualnego poprzez internet, telefon komórkowy czy automat biletowy - tłumaczył Radosław Podogrodzki, wiceprezes miejskiego przewoźnika.

Etap testowy projektu rozpoczął się w wakacje, a jego pełne wdrożenie, czyli uruchomienie "Migawki" planowane jest w Mikołajki, czyli 6 grudnia. Operatorem systemu jest MPK Łódź a jego dostawcą Mennica Polska, która współpracowała już przy dostarczaniu 55 biletomatów zainstalowanych w miejskich autobusach.

Ze startu "Migawki" cieszyła się także gospodyni miasta. - To jest coś, co nie tylko połączy Łódź i aglomerację łódzką, ponieważ ta karta będzie wykorzystana, jako bilet aglomeracyjny. Ale jest to coś, co spowoduje, że będziemy mogli podróżować bez problemów w Łodzi, w Warszawie czy na trasie pomiędzy tymi miastami - mówiła Hanna Zdanowska.

Jak wyrobić Migawkę?

Każdy z łodzian będzie mógł już półtora miesiąca wyrobić sobie plastikowy bilet. Można zrobić to na dwa sposoby. Wystarczy po 14 listopada udać się do jednego z 30 Punktów Sprzedaży Biletów i wypełnić wniosek. Swoją "Migawkę" będzie można także wyrobić sobie przez internet. Za 45 dni będzie można to zrobić na stronie www.migawka.lodz.pl.

Od 6 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z Migawki

Nowością jest to, że karta jest spersonalizowana. Co to oznacza? Przede wszystkim pojawi się na niej nasze zdjęcie oraz imię i nazwisko no i zajdzie konieczność zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jednak to ma być jedna z zalet. - Dzięki temu jeśli ktoś straci kartę, nie straci migawki. Będziemy mogli odtworzyć wartość biletu a nawet zablokować ją, tak jak ze środkami na naszych kartach płatniczych - wyjaśniał wiceprezes Podogrodzki.

Prawdopodobnie już 6 grudnia Migawkę będzie można zakodować też na kartach płatniczych w mBanku, BZ WBK oraz City Handlowym. Taką możliwość będą mieli także studenci łódzkich uczelni na swoich legitymacjach. Jednak to nadal nie koniec możliwości elektronicznego biletu.

Łódź dołączy w końcu do listy miast, które elektroniczny bilet mają już od dawna. W ten sposób podróżują już pasażerowie w Warszawie (Warszawska Karta Miejska), Wrocławiu (Urbancard), Krakowie (Krakowska Karta Miejska), Bydgoszczy (Bydgoska Karta Miejska) a nawet w śląskim Jaworznie (Jaworznicka Karta Miejska) czy podlaskiej Łomży (Łomżyńska Karta Miejska).

Czytaj więcej o

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto