Ul

Ul. Narutowicza. Kto tym panom nie zapłaci, niech uważa (© fot. Paweł Wojtaszek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Parking naprzeciwko empiku przy ul. Narutowicza stał się miejscem zakrapianych alkoholem imprez lokalnej śmietanki towarzyskiej.

Panowie przynieśli starą czerwoną kanapę, moszczą się na niej z butelkami piwa i taniego wina i oferują kierowcom popilnowanie auta. Za kilka złotych. Kto odmówi, nie ma pewności, że po powrocie nie znajdzie kilku rys na karoserii.

Witold Sokołowski, który zadzwonił do redakcji Dziennika Łódzkiego z prośbą o interwencję, jak mówi, czuje się bezradny. Kilkakrotnie zgłaszał straży miejskiej, że trzeba zaprowadzić porządek na parkingu. - Kiedyś lumpy zarysowali mojemu znajomemu samochód, bo nie zapłacił im haraczu - mówi. - Mija równo miesiąc, od kiedy zgłosiłem strażnikom, że na parkingu grasuje banda lumpów w wieku 20-40 lat. Nie doczekałem się odzewu. Ponawianie próśb nic nie dało.

Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że w libacji uczestniczy nawet kilkanaście osób. - Jest nam wstyd, że nikt nie umie sobie poradzić z nimi w centrum miasta, dosłownie kilka metrów od Piotrkowskiej - mówi pragnący zachować anonimowość mieszkaniec ul. Narutowicza.

Straż miejska przyznaje, że problem zna. - W ciągu ostatniego miesiąca odnotowaliśmy cztery zgłoszenia dotyczące wyłudzania pieniędzy w tamtym miejscu. Straż interweniuje, ale nie może ukarać mandatem osoby, która siedzi na kanapie lub na trawie. Wykroczenie musi zostać popełnione w obecności strażników albo musimy mieć świadka, który wskaże winnych - tłumaczy Leszek Wojtas z łódzkiej Straży Miejskiej.

Mieszkańców takie wyjaśnienie nie przekonuje. - I jak mam wytłumaczyć znajomemu, któremu porysowali samochód, że Łódź ma zostać Europejską Stolicą Kultury? - pyta retorycznie Witold Sokołowski.

Czytaj także

  Komentarze (47)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  lam (gość)

  Jaki ty głu...krótkowzroczny jesteś!!
  Dał menelom szansę i bardzo dobrze zdobił. Teraz czas im dać kopa!
  Ale Was Kropolizów nic nie przekona,"że białe jest białe,a czarne jest czarne."

  gość (gość)

  Upadł już jego "genialny" pomysł zatrudniania tych bandziorów na etacie za publiczne pieniądze ?.
  SM ma dość specyficzne podejście do tematu - po co tych meneli karać ? Im trzeba tak życie obrzydzić żeby sami się wynieśli. Jak strażnicy problem znają to codziennie powinni tam postawić jednego i niech stoi, skoro mogli pilnować fontanny to chyba mogą popilnować dla odmiany porządku ! Jak menele znajdą sobie inne miejsce to strażnika też przesunąć. Ale to jest próżne gadanie...oni są niereformowalni. Jakoś chyba w maju miałam podobny problem z parkowaniem przed Urzędem Marszałkowskim, potem na Kościuszki przypadkiem spotkałam dwóch strażników więc zwróciłam im uwagę żeby może przeszli się na ten parking i pogonili to towarzystwo...i wtedy się dowiedziałam, że wymuszający "opłaty za parkowanie to nie ich problem" !!!

  zbui (gość)

  Taaaak jasne zatrudnić "parkingowych" i najlepiej kontrolerów z alkomatem do ich co godzinnego sprawdzania.

  ola_la (gość)

  Skoro jest tylu chetnych do pilnowania samochodów, to może ich zatrudnić (bezrobocie zmaleje) i zlikwidować parkomaty, bo mnie osobiście nie widzi się płacenie za parkomat i jednocześnie dawanie "haraczu" parkingowym, jak widać z powołania:)))

  ATEUSZ (gość)

  To po jaką cholerę jest ta straż miejska muszą mieć wszystko na "tacy" podane , a może by tak dupę ruszyli i po prostu pogonili to całe towarzycho . Po co jest ta cała "srasz miejska" chyba tylko po to aby spacerować tak jak te dwie śmieszne blondyny po Olechowie i Janowie , rano jak jest pogoda to drepczą sobie na przechadzkę i już są w pracy najlepiej przyjedźcie i sprawdźcie gdzie łażą - a pensyjka za leserowanie leci i tak miesiąc za miesiącem i rok za rokiem utrzymujemy tych łazęgów i darmozjadów . Już od dawna powinni nazywać się - Przechowalnia obiboków i niedorobionych nieudaczników - a nie s(t)rasz miejska.

  popis (gość)

  dr zoitberg napisał:

  Myślałem, że problem meneli z parkingów zniknął jak ręką odjął skoro Pan Joński się za to zabrał. Ale widzę, że Panu Jońskiemu zależało jedynie na promocji tego "szlachetnego zawodu" w mediach.  Dokładnie, Joński gra tylko pod publiczkę a tak naprawdę ma mieszkańców w d...e i zależy mu tylko na stołku i robocie dla swoich tępych kumpli.

  mieszkaniec miasta (gość)

  i trąbmy o tym w mediach, to problem zniknie a nie będziemy "zatrudniać" osoby , które chciałby brać wynagrodzenie za nic nie robienie.

  dr zoitberg (gość)

  Myślałem, że problem meneli z parkingów zniknął jak ręką odjął skoro Pan Joński się za to zabrał. Ale widzę, że Panu Jońskiemu zależało jedynie na promocji tego "szlachetnego zawodu" w mediach.

  Egoista (gość)

  noga napisał:

  SM nie interesuje sie w ogole takimi rzeczami!!! Chodza sobie metr obok lezacych pijanych smierdzieli i nic nie robia. Wladze miasta maja to gleboko w d.pie, bo nie chodza pieszo, tylko woza sie limuzynami. Centrum Lodzi to najwieksza patologia w calym kraju, strach isc z rodzina po ulicy aby nie zostac zaczepionym przez pijanych, smierdzacych meneli, albo bezmozgich dresiarzy. Najdramatyczniejsze, ze nikogo to nie obchodzi - ani wladz, ani SM. Kiedy wreszcie to sie zmieni !!!!!?????????? Lodz - Europejska Stolica Meneli.  Ciągle tylko SM a gdzie Policja???? Oni chyba też są od bezdomnych itp...Ja mieszkam na Piotrkowskiej i niestety,ale 100% częściej widzę Strażnika podnoszącego Menela (a nawet strażniczki )niż Policjanta któremu się ciężko wypakować z radiowozu bo zajada się jedzonkiem od Chińczyka:D:D

  Megi (gość)

  rudi napisał:

  Co to znaczy,że nie można? Z tramwaju motorniczy może usunąć osoby budzące odrazę, albo wiozace rower na przykład, a byk ze SM nie może zlać lumpa? To po co ci wszyscy radni, pseudoprezydenci biorą kasę?  A niby co ma zrobić SM jak jakiś żul sobie siedzi i śmierdzi????Regulamin miasta nie mówi,żeby takich ludzi na siłę wywozić poza miasto:P!!!A w regulaminie mpk jest tak,że jeżeli ktoś śmierdzi to kierowca może wyprosić taką osobę z tramwaju itp...

  X (gość)

  Po co umawiać się na ustawki. Przyjechać skuć ryje i adios los frajeros!!! SM jeszcze chyba nigdy nikomu nie pomogła.

  bzyk (gość)

  Urząd MIasta Łodzi powinien przeprowadzić taką nagłośnioną akcje, nie płacimy "parkingowym" a nie propogować zatrudnianie tych ludzi

  Dante (gość)

  Żałuje wielce, że ta zakichana demokracja nie daje mozliwości przekopania tym śmierdzielom mordy na legalu jak za socjalizmu to by się odrazu wzięli za prawdziwą robotę.

  gość (gość)

  nIECH WSZYSCY LUDZIE PRZESTANĄ PŁACIĆ TAKIM "PARKINGOWYM" TO NIE BĘDZIE PROBLEMU

  bystry Żydek (gość)

  Wiersz OK. Lumpa trzeba przechytrzyć- kamery dobra sprawa,wylać gnojownicę na ten mebel i tam gdzie koczują, smród ich powali ! S.M i Policja bez jaj- zainscenizować prowokacja - parkowanie i nagrać wyzyskiwacza i tych posrańców co łamią przepisy porządkowe oddawanie moczu w miejscu publicznym zaśmiecanie itd. Gnębić do skutku alternatywa- miotła czyn społeczny- za usługi talony na zupkę w okresie zimowym i paczka papierosów [ akcja autobus MPK ].