Mustangs Płock - Łódzkie Wilki 14:26

(opr. dem)
Mustangs Płock - Łódzkie Wilki
Mustangs Płock - Łódzkie Wilki Grzegorz Gałasiński
W niedzielę w meczu 4. kolejki PLFA I Łódzkie Wilki pokonały na wyjeździe Mustangi Płock 26:14

12 kwietnia Łódzkie Wilki debiutowały w pierwszej lidze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W Łodzi Wilki podejmowały Lowlanders Białystok. Mecz zakończył się wysoką porażką łodzian przed własną publicznością.

W pierwszej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się wypracować dobrej okazji do zdobycia przyłożenia. Bliższe były Wilki, które w całym meczu bardzo dobrze zaprezentowały się w grze biegowej. Przełomowym momentem spotkania była dyskwalifikacja amerykańskiego rozgrywającego płocczan Spencera Wooda, który nieprzepisowo, koroną kasku zaatakował rywala. Na pozycji quarterbacka z obowiązku pojawił się Tomasz Złoteńki.

Pierwsze punkty w meczu należały do gości. W drugiej kwarcie biegiem na przyłożenie popisał się Adam Ciesielski. Dzięki skutecznemu podwyższeniu za jeden Filipa Piry, do przerwy łodzianie prowadzili 7:0. W trzeciej kwarcie przyjezdni oddalili się rywalom na dwa touchdowny po akcji biegowej znakomicie tego dnia dysponowanego Mikołaja Pawlaczyka. Przed rozpoczęciem decydującej kwarty, grający bez Łukasza Pietrzaka gospodarze obudzili się w ataku. Sześć punktów zdobył Marek Kamiński po krótkim biegu.

W czwartej odsłonie kolejne dwa przyłożenia Pawlaczyka przypieczętowały pierwszą wygraną Wilków w PLFA I. Mustangi były w stanie odpowiedzieć tylko punktami Jakuba Seweryna po podaniu Złoteńkiego. Mecz zakończył się zasłużonym triumfem gości 26:14. Mustangi będą miały szansę na rewanż 21 czerwca, gdy gospodarzem drugiej odsłony dwumeczu będą Wilki.

10 maja Łódzkie Wilki podejmą Kraków Kings.

Mustangs Płock - Łódzkie Wilki 14:26 (0:0, 0:7, 6:7, 8:12)

II kwarta
0:7 przyłożenie Adama Ciesielskiego po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Filip Pira)
III kwarta
0:14 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mariusz Jurga)
6:14 przyłożenie Marka Kamińskiego po 2-jardowej akcji biegowej
IV kwarta
6:20 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 3-jardowej akcji biegowej
14:20 przyłożenie Tomasza Złoteńkiego po 25-jardowej akcji po podaniu Jakuba Seweryna (podwyższenie za dwa punkty Marek Kamiński)
14:26 przyłożenie Mikołaja Pawlaczyka po 31-jardowej akcji biegowej

MVP meczu: Mikołaja Pawlaczyk (running back Łódzkich Wilków)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0