Murem za Owsiakiem. W Łodzi uczcili powrót Jurka Owsiaka na stanowisko prezesa fundacji WOŚP [ZDJĘCIA]

Alicja Zboińska

Kilka tysięcy osób w niedzielne popołudnie świętowało w Manufakturze powrót Jurka Owsiaka na stanowisko prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niebo poleciały czerwone i czarne balony w kształcie serca.

Na udział w wydarzeniu zdecydowali się m.in. Aneta i Kamil Kwiatkowscy, którzy przyjechali z Sarnówka koło Poddębic.

- Przyszliśmy tu dla Jurka, by go wesprzeć psychicznie - mówią małżonkowie. - Bardzo sie ucieszyliśmy, że wraca do Orkiestry. Nasz syn ma 9 lat i korzystał ze sprzętu, który został kupiony z pieniędzy zebranych przez WOŚP. Co roku bierzemy udział w Orkiestrze.

O swoim podziwie dla Jurka Owsiaka zapewnia Bożena Morawska, emerytka z Łodzi.

- Bardzo kocham Jurka Owsiaka, miałam ogromną nadzieję, że wróci i tak się stało - powiedziała nam pani Bożena. - Moja synowa pracuje w szpitalu w Koszalinie i tam też jest sprzęt kupiony za pieniądze ze zbiórki Orkiestry. Może kiedyś sama skorzystam z takiego sprzętu, w końcu WOŚP nie zbiera tylko na sprzęt dla dzieci, ale także dla seniorów.

Pani Bożena wyraziła też współczucie dla rodziny Pawła Adamowicza.

Część uczestników niedzielnego wydarzenia, że w takich akcjach należy brać udział.

- Tak trzeba - podkreśla Ewa Wybór z Łodzi, która pojawiła się w towarzystwie męża Grzegorza oraz znajomej Danuty Niewiadomskiej. - Dobrze, ze Jurek Owsiak zdecydował się wrócić. Sami znamy kilka osób, które korzystały ze sprzętu kupionego przez Orkiestrę, nawet z naszej rodziny. Tak powinno być.

Uczestnicy wydarzenia przynieśli ze sobą balony. Królowały czerwone, choć były też balony w kolorze czarnym. Wydarzenie rozpoczęło się od uczczenia minuta ciszy Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska. Zgromadzeni pozowali do wspólnego zdjęcia na tle liter: murem za Owsiakiem. Fotografia zostanie dostarczona Jurkowi Owsiakowi. Na zakończenie balony zostały wypuszczone w powietrze.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

24.01.2019, 22:02

Ludzie opanujcie się.!!!!! Czy już tak nisko upadliście intelektualnie??? Czy nie wiecie kto to jest Owsiak? Kto kogo robi w "trąbę"

24.01.2019, 20:07

6 stycznia - lewacka opozycja występuje przeciw Kościołowi
12 stycznia - ta sama opozycja siedzi w Bazylice Gdańskiej, a niektórzy przyjmują komunię

24.01.2019, 19:41

many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many many

24.01.2019, 09:31

jako balony jesteśmy wdzięczne z wypuszczenia o jeden dzień dłużej

23.01.2019, 16:14

nie można POwiedzieć, że ŻAŁOBA W WYKONANIU OWSIAKA JEST BEZCENNA

23.01.2019, 15:49

ale ten Owsiak pięknie robi ludzi balona; w Polsce to sama gimbaza

23.01.2019, 15:45

a zbieractwo owsiakowe, trwa, każdy pretekst dobry, gdyby prawica robiła takie żenujące zbiórki w trakcie i po pogrzebie ofiar smoleńskich to byście pisali, że wykorzystują śmierć a tu,...........

23.01.2019, 11:20

jak to w życiu kara niezależna od winy,tylko od tego kto wydaje wyrok i kto z kim się zadaje.
w Koszalinie giną młode dziewczyny organizator imprezy w więzieniu.w Gdańsku ginie prezydent miasta organizator zgłoszony do nagrody Nobla,jeden za murem,a za drugim stoją murem,a za murem szef ochrony. ...Prezydent Warszawy zapytana dlaczego miasto pozwala na incydenty podczas obchodów miesięcznic smoleńskich odpowiedziała,ze miasto nie ma nic do tego,bo za bezpieczeństwo i porządek odpowiada organizator.to co jest wreszcie z tymi organizatorami?

23.01.2019, 10:07

to budzi mieszane uczucia

23.01.2019, 09:41

do G
rola Owsiaka w organizacji gdanskiej imprezy jest prosta, w sprawie moze zostac przesluchany co najwyzej jako swiadek
zabezpieczenie imprezy zostalo zlecone zewnetrznej firmie ktora popelnila bledy poczynajac od zgloszenia zajecia pasa drogowego a nie imprezy masowej, do wprowadzenia w blad na temat rzekomego identyfikatora sprawcy, o ilosci i jakosci osob zatrudnionych w ochronie nie wspomne

23.01.2019, 07:48

Mimo tej całej medialnej szopki z odchodzeniem i przychodzeniem, mam nadzieję że Prokuratura wyjaśni rolę WOSP a być może Owsiaka w beznadziejnej organizacji imprezy w Gdańsku. Nie wiem ile w tym prawdy, że nawet karetki na miejscu nie było. Cieciu z nożem nie miał identyfikatora jak wcześniej poszedł fejk nius. Ochroniarze to też bez uprawnień itd. Facet łaził z nożem po scenie i nikt go nie obezwładnił, nikt nie wyłączył mikrofonu.. Skala zaniedbań wyłania się porażająca. Owsiak może dla was jest Santo Subito, ale jeśli miał udział w tym to pozwolić mu wytłumaczyć się przed sądem.

22.01.2019, 21:37

Jak można być tak zwyczajnie głupim i walczyć w nie swojej wojnie?

22.01.2019, 13:51

Na pogrzebach, szczegulnie kaplani nie opowiadaja o jakis nie okreslonych osobach tylko o zyciu i zaslugach zmarlego.... Wiec Piskup Wisniewski powiedzial ze tacy nie powinni piastowac takich urzedow..

22.01.2019, 13:41

Ostatnia puszkie z pieniedzmi SP pozostawil w bazylice dla biskupow.. Sam odlecial do USA do swojej willi gdzie dolacza ;;zona i dzieci.. Mozecie nas cmoknac za Amber. Niedawno tu u nas byl --przywitalem go i teraz.

22.01.2019, 13:28

Jurek bardzo oszczedny jak i PO ktora pogrzebowe opuscila z 6,300 do 4,000.i teraz widzicie jaki piekny pogrzeb mozna zrobic za taka sume.. Jeszcze trumna zostanie dla kogos ,prawie nowa..

22.01.2019, 06:51

do sekciarzy
odpowiedzi nie bedzie w mysl powiedzenia ze dyskusja z glupota niepotrzebnie ja nobilituje

21.01.2019, 23:22

owsiak za murem czy murem za owsiakiem.jakoś tak.
hanka za murem czy murem za hanką.jakoś tak.

21.01.2019, 22:16

do idę stąd
Idź albo jedź będzie szybciej. Jak chcesz to dam Ci na bilet.
I nikt mnie nie wyszkolił. Po prostu samodzielnie myślę.

21.01.2019, 22:15

do mariolki z mpk czy z pks to pocałuj juruńka w dup.ę. 65 latek na pewno się ucieszy.

21.01.2019, 18:35

kiedy koniec tego cyrku??

21.01.2019, 17:48

Ojejej,co się dzieje.
Przepraszam,jeśli panią uraziłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ku.........wa co jest grane.Najpierw chlapnie ryjem ,do wszystkich ,a później indywidualnie będzie
przepraszać.
Ewa(bym cię określił),pomyśl głupia pipo co piszesz.Tak cię wyszkolił "wielki"wódz.
Co nie pisowskie to niemieckie?
Rzygać mi się chce jak czytam wpisy tych nibypolaków,patriotów.

21.01.2019, 15:13

do Agi
Jeśli Panią uraziłam to oczywiście przepraszam.
Ale pozwolę sobie na przypomnienie z historii ( albo uświadomienie ) kto to volksdeutsche . Osoba
współpracująca z niemieckim okupantem ( oczywiście pisownie muszę zmieniać, bo cenzor nie przepuszcza ). Ten portal jest na usługach niemieckich i w większości kapitale również. Więc nie wiem w czym problem? Czyżby uderz w stół a nożyce się odezwą.Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

21.01.2019, 15:02

do anna
nieporozumieniem byloby nazwac p. Owsiaka Jurusiem, Jureczkiem albo Jerzykiem, Jurek uchodzi nawet 65-cio latkowi

21.01.2019, 14:48

schiza...hipokryzja..a jemu o to chodzi...nazywa ludzi--dzikusami...hahaha..nie dawałam ,,nie daje i dawac nie będę,na karierowicza..

21.01.2019, 11:58

precz z owsiakiem !!!