MPK Łódź odebrało tramwaje Pesa Swing

MPK Łódź odebrało tramwaje Pesa Swing (© Maciej Stanik)

MPK Łódź odebrało pozostałe tramwaje Pesa Swing. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia nie wszystkie trafiły z Bydgoszczy do Łodzi przed końcem roku. Są jednak już gotowe i wkrótce zostaną przewiezione do naszego miasta.

W środę MPK Łódź poinformowało, że nowe tramwaje dla Łodzi zostały odebrane w fabryce w Bydgoszczy. Dzięki temu Łódź nie straci dofinansowania do ich zakupu wynoszącego 80 procent. 22 tramwaje Pesa Swing kosztowały 166 milionów złotych.

10 tramwajów Pesa Swing już znajduje się w Łodzi. Pozostałe trafią do MPK w styczniu.

W Łodzi tramwaje Swing spotkamy na Trasie WZ. Obsługują linię 10 kursujące pomiędzy Retkinią a Olechowem.

Zakup nowych tramwajów dla Łodzi jest współfinansowany przez UE w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Początkowo realizacja projektu była dofinansowana na poziomie 44% (60 000 000 PLN netto) ale dzięki podpisanemu aneksowi do umowy o dofinansowanie obecnie jest to 80% - czyli 108 190 952 PLN netto).

Pesa Swing w Łodzi na trasie linii 10 [ZDJĘCIA]

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

z (gość)

To teraz jak przyjadą pesy z Bydgoszczy to wyjadą na trasę Wreszcie nie będą je składać w Łodzi .
No to fajnie że będą nowe a nie składaki