(© Sławomir Seidler/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi ma pieniądze z Unii Europejskiej na pomoc bezdomnym. MOPS planuje policzyć bezdomnych żyjących w Łodzi. Każdej bezdomnej osobie zaproponuje pomoc. Bezdomny, który zdecyduje się na zmianę trybu życia, będzie mógł wyrobić dowód osobisty, zrobić kurs zawodowy oraz skorzystać z terapii odwykowej.

Igor Mertyn, rzecznik łódzkiego MOPS informuje, że na przełomie listopada i grudnia 2012 roku odbędzie się na terenie Łodzi liczenie bezdomnych. MOPS chce poznać nie tylko liczbę bezdomnych, ale także dowiedzieć się, skąd przyjechali oraz dlaczego są w trudnej sytuacji.

Igor Mertyn mówi, że bezdomny chcący wrócić do społeczeństwa może liczyć na przyznanie zasiłku celowego, np. na leki. Od Caritasu dostanie świeże ubrania. MOPS zagwarantuje miejsce, by mogła się umyć czy ogolić. Pomoże też w dostaniu się do całodobowego schroniska. W końcu zaproponujemy terapię odwykową oraz szkolenie zawodowe.

MOPS ma już grupę 14 bezdomnych osób, które przechodzą taką terapię i będą chciały zdobyć nowy zawód.

Według szacunków w Łodzi może przebywać 2 - 3 tysiące bezdomnych. Kilkaset miejsc oferują im łódzka noclegownia i schronisko.

W Łodzi policzą bezdomnych i im pomogą

Czytaj także

  Komentarze (16)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  bezdomny 48 (gość)

  Z tym liczeniem to będzie wesoło!
  1. Kto jest uważany za bezdomnego?
  2. Kryteria przyznawania pomocy
  3. MOPS Łódzki znany jest z rozbudowanej struktury i opieszałości.

  paulinakarb (gość)

  artykuł warty przeczytania
  http://www.pulsmiast.pl/pl/artykul/ty-tez-mozesz-zostac-bezdomnym.html

  anna (gość)

  To ja zapraszam na Stary Rynek. Tu mieszka 3 bezdomnych, od 2 lat dokarmiam ok 70 mężczyznę, jemu kurs niepotrzebny, ale ciepłe jedzenie i suche miejsce do spania.

  Topik (gość)

  zapomnieli napisać, że ukończenie kursu nie gwarantuje miejsca pracy. Miejsce pracy dostanie tylko ten kto wstąpi w szeregi PO. Wtedy może nawet i dyrektorski stołeczek się znajdzie. Tak zdobywa się nowych wyborców. Tylko czy 14 głosów im starczy na chociaż jeden mandat?

  Papikjanos (gość)

  dziś rano pod mopsem widziana była spora grupa sportowców w dresach z plecionką-jak się okazało-to piłkarze pierwszoligowego ŁKS, którzy odbierali bony żywnościowe i odzież pochodzącą z puszek pck rozstawionych na mieście, część piłkarzy postanowiła przenocować w pobliskiej noclegowni brata Alberta

  klient (gość)

  w końcu coś dobrego w tym MOPS, nie przypominam sobie takich czasów by coś pozytywnego się działo w MOPS, chyba że strajk pracowników socjalnych, którzy żądają więcej, a nie myślą o podopiecznych, plus dla MOPS

  Turysta (gość)

  byłem swego czasu na Arbacie w Moskwie. To co mnie zdziwiło że nie widziałem tam żuli czy pijaków. Podejrzewam, że zaraz by ich tamtejsza milicja zgarnęła, wywiozła i jeszcze manto spuściła coby się na przyszłość nie szwendali przy reprezentacyjnych miejscach Moskwy. A w Łodzi? Żuli, meneli i pijaczków pełno na Piotrkowskiej czy na Pl. Wolności

  gosc (gość)

  tez jestem bez meldunku bo miasto odebrało mi lokal Zaznaczam nie pije pracuje i jestem po studiach Tez mi mops pomoże? Moze znajda mi mieszkanie bo na te chwile jestem bezdomna?

  Łodzianin (gość) (MaciekKarolew)

  Widać że strzelanie z ucha fanatycy jędrasa opanowali do perfekcji!Nie masz innych zmartwień parówko?Może przypomnij sobie jak za czasów Grajewskiego piłkarze po meczu nie mogli się wykąpać bo wam wodę zakręcili.19 KONFIDENCI 22 z aparatem!