Ministerstwo Obrony Narodowej nie zrezygnuje z zamówień na naprawę i wytwarzanie sprzętu wojskowego w Dęblinie przez Wojskowe Zakłady Lotnicze i Wojskowe Zakłady Inżynieryjne. Tak ustalono podczas spotkania podsekretarza stanu ds. uzbrojenia i modernizacji w MON Zenona Kosiniaka-Kamysza z przedstawicielami samorządu Lubelszczyzny, dowódców jednostek wojskowych z Dęblina i dyrekcji zakładów wojskowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wobec trudnej sytuacji gospodarczej resort przygotowuje się do realizacji rządowego programu społeczno-gospodarczego, który przy zmniejszającej się ilości zamówień wojskowych ma pozwolić zakładom zbrojeniowym na przetrwanie. Wartość zamówień gwarantowanych dla Zakładów w Dęblinie na lata 2009/2010 może wynieść około 22 milionów złotych. Program wg zapewnień resortu ma się rozpocząć jesienią tego roku.

Podczas wizyty wiceminister zadeklarował również, że w przyszłym roku Wojskowe Zakłady Lotnicze otrzymają kolejne zlecenia na naprawę sprzętu wojskowego m.in. 24 silników do helikopterów. 18 tysięczny Dęblin jest znany w świecie przede wszystkim jako miasto słynnej Szkoły Orląt, która szkoli uznaną w całym świecie kadrę lotników.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!