Mołdawianka i Kenijczyk najlepsi w biegu marszałka

Artykuł sponsorowany
Prawie cztery tysiące osób uczestniczyło w 12. Biegu ulicą Piotrkowską Rossmann Run. To był piąty bieg z cyklu o puchar marszałka.

W biegu głównym na ulicy Piotrkowskiej na dystansie 10 kilometrów triumfowali goście z zagranicy - wśród kobiet: Mołdawianka, a wśród mężczyzn Kenijczyk.

To było wyjątkowe wydarzenie. 12 Bieg ulicą Piotrkowską po raz kolejny okazał się organizacyjnym sukcesem. Frekwencja w bieg głównym w porównaniu do ubiegłego roku, była wyższa o 90 procent. Moda na bieganie wciąż obowiązuje, a biegaczy z każdym dniem przybywa.

Do Łodzi przyjechali czołowi zawodnicy z siedemnastu państw, kilkudziesięciu polskich miast.
Na starcie stanęli m.in. Małgorzata Sobańska olimpijka z Atlanty i Aten, Agnieszka Mierzejewska - mistrzyni Polski w maratonie z 2013, siatkarz Michał Bąkiewicz, wicemistrz świata oraz małżeństwo Siudków - byli łyżwiarze figurowi, medaliści mistrzostw świata i Europy. Jak widać w Łodzi nie brakowało prawdziwych gwiazd polskiego sportu.
Faworytami biegu mężczyzn byli Kenijczycy, którzy uplasowali się na trzech pierwszych miejscach. Wygrał Maingi Munywo Joshua.

Wśród kobiet triumfowała Mołdawianka Lilia Fiskowicz. Najlepszy z Polaków, Krzysztof Pietrzyk, reprezentujący LKS Koluszki zajął ósme miejsce. To triumfator poprzedniej edycji cyklu biegów o puchar marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia. W tegorocznej edycji też ma ów zawodnik szanse na wysokie miejsce.
Zawody rozpoczęły się już o godzinie 10. Kolejno na starcie stawali: niepełnosprawni, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Frekwencja w tych biegach także wysoka. Wisienką na torcie był atrakcyjny bieg przedszkolaka. Ponad stu przedszkolaków dopingowali rodzice oraz pozostali kibice.

- Dla tych maluchów to było wielkie przeżycie. Niektórzy po raz pierwszy brali udział w takich zawodach. Kto wie, może za 10 -15 lat wezmą już udział w biegu głównym - zastanawiał się organizator imprezy Robert Blesiński.
Nowością była Unijna Sztafeta Pokoleń. Drużyny składały się z trzech osób: mama, tata i dziecko. Organizatorzy promują rodzinne bieganie.

Pomiędzy sesją poranną a popołudniową nie zabrakło występów na scenie, konkursów z nagrodami, różnego rodzaju pokazów. Emocje rosły z każdą chwilą, bo zbliżał się bieg główny. Organizatorzy obawiali się o pogodę, bo zapowiadało się, że nad centrum Łodzi przejdzie burza i spadnie deszcz. Na szczęście ulewy nie było, a spadająca temperatura okazała się zbawienna dla biegaczy.

3 tysiące osób wyruszyło na trasę biegu wiodąca m.in. przez ulicę Piotrkowską w sobotę o godzinie 18.30.
Sygnał do startu dali prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Pierwsi biegacze pojawili się na mecie już po trzydziestu minutach.
Rozdawanie nagród, wręczanie pucharów i dyplomów trwało prawie godzinę.

- W naszej imprezie wyróżniamy wiele osób stąd tak długa ceremonia. Wyróżnialiśmy zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych, w 14. branżowych. Poza tym były nagrody indywidualne - informuje Jacek Chmiel dyrektor sportowy 12. Biegu ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

- Cieszy fakt, że frekwencja rośnie. Cieszy nas to, że tyle osób odwiedziło Łódź i wzięło udział w tej imprezie. Już teraz zapraszam na 13. edycję - ogłaszała ze sceny prezydent Hanna Zdanowska.
W identycznym tonie wypowiadał się marszałek województwa Witold Stępień.

- Bieg ulicą Piotrkowską to ważne wydarzenie w naszym województwie. Zależy nam na tym, by promować sport, bieganie w naszym województwie, stąd pomysł na Grand Prix, którego Bieg ulicą Piotrkowską jest jednym z elementów - podsumował Witold Stępień.

Po raz drugi z rzędu tytularnym sponsorem biegu były drogerie Rossmann.
Pozostali sponsorzy: Atlas, 3M Viscoplast, Energizer, Powerade, Renault Przyguccy Inter Car. Partnerzy: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Lotto, New Balance, Netmi, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
Tegoroczna rywalizacja o trofeum ufundowane przez marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia osiągnęła półmetek. Rozpoczęła się półmaratonemem ZHP w Pabianicach (dystans 21,097 km).

Kolejne imprezy cyklu, które już za nami to:
• Łódź Maraton Dbam o Zdrowie (13 kwietnia, 42,195 km)
• Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim (11 maja, 5 km),
• Bieg Ulicą Piotrkowską w Łodzi (24 maja, 10 km),
Przed nami:
• Bieg im. Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie (7 września, 10 km),
• Łowicki Półmaraton Jesieni (21 września, 21,097 km)
• Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie (19 października, 10 km)
• Bełchatowska Piętnastka (23 listopada, 15 km).
Każdy bieg zrelacjonujemy w Dzienniku Łódzkim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto