Młode piłkarki UKS SMS Łódź zagrają o Puchar Tymbarku

R. PiotrowskiZaktualizowano

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Na przełomie kwietnia i maja stolica stanie się areną Finału Ogólnopolskiej XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W jego trakcie zaprezentują się sześćdziesiąt cztery drużyny chłopców i dziewcząt, a wśród nich dwa zespoły UKS SMS Łódź w kategoriach U12 oraz U10 dziewczyn.

Nasze młode piłkarki powtórzyły sukces sprzed roku, wygrały etap wojewódzki i w dniach 29 kwietnia-2 maja będą rywalizować w rozgrywkach ogólnopolskich.

- Dla wielu dziewczyn to przygoda i przede wszystkim świetna zabawa, ale są w moim zespole zawodniczki, które podchodzą do tematu bardzo profesjonalnie. Pracują na treningach sumiennie i oczywiście to przynosi efekty - mówi Sebastian Papis, trener drużyny UKS SMS do lat 12.

Warto zwrócić na nią uwagę, bo to aktualne mistrzynie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w tej kategorii wiekowej. W tym roku w trakcie etapu wojewódzkiego zdobyły w sumie aż 61 goli i wygrały wszystkie mecze, więc nie zabraknie ich w finałowej rozgrywce. Trener Sebastian Papis dysponują silną kadrą, choć narzeka, że wciąż brakuje mu bramkarki.

Nie gorzej spisały się trenowane przez Annę Kazimierczak zawodniczki UKS SMS z kategorii U10. One również wygrały wszystkie pięć spotkań i zdobyły w nich aż 54 bramki (sic!). Julia Misiak została królową strzelczyń turnieju.

O co powalczą łodzianki w stolicy? - Ważna jest dobra zabawa, ale chciałbym aby zawodniczki pokazały się z dobrej strony. Na turnieju będą szkoleniowcy zespołów reprezentacyjnych i oni z pewnością zwrócą uwagę na indywidualne umiejętności naszych dziewczyn - mówi trener Sebastian Papis.

Dodajmy, że w Warszawie w turnieju chłopców zaprezentuje się również Lechia Tomaszów Mazowiecki (U-10) oraz zespół SP 137 Łódź, zwycięzca w kategorii do lat 12.

Faza grupowa Finału Ogólnopolskiego zostanie rozegrana na boiskach Legii i Agrykoli. Natomiast finał odbędzie się na PGE Narodowym.

Materiał oryginalny: Młode piłkarki UKS SMS Łódź zagrają o Puchar Tymbarku - Dziennik Łódzki