Mistrzostwa Polski U14: Młodziczki Widzewa zdobyły brązowy medal

(opr. dem)
Młodziczki Widzewa zdobyły brązowy medal
Młodziczki Widzewa zdobyły brązowy medal MUKS Widzew Łódź
W meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Polski U14 rozgrywanych w Ujeździe koszykarki Widzew Łódź pokonały Basket Gniezno 40:26. Czwartego i piątego dnia turnieju wszystkie zespoły były już mocno zmęczone, co widać po wyniku.

Koszykarki Widzewa rozpoczęły spotkanie od odrabiania strat przy stanie 1:4. Na szczęście bardzo dobrze dysponowana tego dnia była Wiktoria Rzeźnik, która zdobyła w pierwszej kwarcie 8 z 9 punktów dla swojego zespołu. Sześć zbiórek w meczu zaliczyła Julia Leśniak. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 9:9, a zwycięstwo zapewniła dobra postawa drugiej piątki łódzkiego zespołu w drugiej odsłonie. Kluczem było zatrzymanie najskuteczniejszej do tej pory w turnieju Liliany Banaszak i to zadanie udało się zrealizować. Skutecznością błysnęła za to Karina Gzinka, która raz po raz punktowała przeciwniczki z Gniezna. 20 punktów z meczu o trzecie miejsce zapewniły jej tytuł króla strzelców finałów (w sumie zdobyła 89 punktów, druga Anna Makurat z MKK Sokołów zdobyła 83 oczka).

W drugiej połowie Basket Gniezno nie potrafił odrobić strat. Różnica punktów cały czas oscylowała w okolicy 8-10 na korzyść łodzianek. Zwycięstwo Widzewa było jednak całkowicie zasłużone. Zespół wspierała z ławki kontuzjowana Natalia Leśniak. To pierwszy medal Widzewa w tej kategorii wiekowej.

W 2013 roku kadetki zdobyły za to srebro. Widzew jako jedyny klub w polskiej koszykówce żeńskiej wprowadził do finałów w tym sezonie wszystkie swoje drużyny (zespoły U20, U18, U16 i U14).

Basket Gniezno U14 - Widzew Łódź U14 26:40 (9:9, 6:17, 8:5, 3:9)

Punkty dla Widzewa: Karina Gzinka 20, Wiktoria Rzeźnik 10, Wiktoria Stępień 4, Julia Stankiewicz 3, Aleksandra Królikowska 2, Jessica Solak 1, Julia Leśniak, Barbara Lisiecka, Klara Lachowicz, Natalia Woźniak, Aleksandra Ambroziak, Małgorzata Zawiślak.

Król strzelców MP U14: Karina Gzinka (Widzew Łódź)