Międzyszkolne Mistrzostwa Bowlingowe. Gimnazjaliści z Gdyni najlepsi w kręgle

Szymon Szadurski
Trójmiejscy uczniowie z sobą rywalizowali, ale też dobrze spędzali czas
Trójmiejscy uczniowie z sobą rywalizowali, ale też dobrze spędzali czas Fot. Archiwum gimnazjum
W kręgielni Centrum U7 w Gdyni zakończyły się ósme już z rzędu finały Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych Pomorza. W zmaganiach udział wzięło 25 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wyłonionych pod koniec ubiegłego roku w trakcie eliminacji.

Uczestnicy mistrzostw potwierdzili wysokie umiejętności, a wiele pojedynków było wyjątkowo zaciętych. Wśród szkół podstawowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja SP 19 z Gdańska, pokonując w finale 733:696 koleżanki z tego samego miasta, uczące się w SP 2. Także gdańszczanie okazali się najlepsi wśród najmłodszych uczestników mistrzostw. Ekipa z SP 81 uporała się w wielkim finale z sopocką SP 9, zwyciężając 933:840. Najlepszą dziewczyną rywalizacji została Alicja Bzowy (SP 19 Gdańsk), wśród chłopców najwięcej punktów w całej imprezie - 461 - zdobył Michał Dunajski (SP 81 Gdańsk).

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyły gospodynie, reprezentantki "jedynki" z Gdyni, które w finale ograły 1137:897 zawodniczki z Gimnazjum 25 z Gdańska. Także gdynianie, ale tym razem reprezentanci G. nr 5, stanęli na najwyższym stopniu podium. Chłopcy pokonali 1228:1033 kolegów z gdańskiego G. nr 32. Nagrody indywidualne otrzymali Natalia Jasińska (G. nr 1 Gdynia) oraz Maciej Karol (G. nr 5 Gdynia).

Do czerwoności rozgrzał widzów finał dziewcząt w najstarszej kategorii wiekowej. Zawodniczki z gdańskiego II LO pokonały rywalki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie zaledwie trzema punktami! Mecz zakończył się wynikiem 1201:1198. Wśród chłopców reprezentanci tej samej wejherowskiej szkoły "pomścili" jednak porażkę koleżanek, zwyciężając w najważniejszym meczu turnieju z reprezentacją Zespołu Szkół Energetycznych w stosunku 1426:1242.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0