Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Dialogu szuka wierzycieli

Anna Pawłowska
1 grudnia, Bogdan Tosza, dyrektor Miasta Dialogu w Łodzi, rozpoczął procedury zmierzające do zamknięcia instytucji.

O likwidacji zadecydowały latem ubiegłego roku władze miejskie, zrywając współpracę z Fundacją Dialogu Czterech Kultur na skutek nieprawidłowości finansowych.

Bogdan Tosza, dyrektor Miasta Dialogu, został powołany na to stanowisko w maju tego roku. Jego zadaniem było zamknięcie instytucji i doprowadzenie do skutku kolejnej, listopadowej edycji festiwalu, pod nową nazwą: Łódź Czterech Kultur.

- Likwidacja instytucji to skomplikowany proces, który rozpocząłem 1 grudnia - mówi dyrektor Tosza. - Polega na różnego rodzaju wypisach z ksiąg, inwentaryzacji i regulacji spraw prawnych.

- Likwidacja Miasta Dialogu przebiega tak, jak w przypadku innych instytucji. Obecnie jesteśmy na etapie wezwania ewentualnych wierzycieli, trzeba powiadomić o likwidacji urząd skarbowy, banki - wylicza Marcin Masłowski, z biura prasowego urzędu miasta.

Dyrektor Tosza zapewnia, że według jego wiedzy, wszystkie zaległe należności Miasta Dialogu są spłacone. - Do tej pory żaden inny wierzyciel się nie zgłosił - dodaje. - Myślę, że nie będziemy mieć niespodzianek.

Proces likwidacji instytucji powinien zakończyć się do 31 marca 2011 roku. W miejsce Miasta Dialogu, jak zadeklarowali radni, powstanie miejska instytucja Centrum Dialogu, która m.in. ma się zająć organizowaniem festiwalu. O tym, czy jej dyrektorem zostanie Bogdan Tosza, zadecydują nowe władze miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto