Manufaktura z innej perspektywy [zdjęcia]

Odrapane kamienice i zaniedbane budynki to otoczenie łódzkiej Manufaktury. Czy okolica prestiżowego centrum nadal będzie odstraszać?

W Manufakturze otworzył się pierwszy w Łodzi Burger King

Manufaktura od pięciu lat jest wizytówką Łodzi. W opinii wielu to jedno z piękniejszych miejsc w mieście, które zapewnia mieszkańcom i turystom wiele atrakcji. Jest niezaprzeczalnie ozdobą Łodzi. Jej okolica niestety nie do końca.

Niszczejące, szare i zaniedbane kamienice w najbliższym otoczeniu psują piękny widok tego miejsca. Wydawać by się mogło, że zapomniano o całej reszcie, skupiając się jedynie na tym, co widać na pierwszy rzut oka.

- Dzięki prestiżowemu sąsiedztwu Manufaktury zmienia się struktura własnościowa pobliskich nieruchomości - zapewnia Joanna Karpińska, rzecznik prasowy Manufaktury. - Okolice Manufaktury są uznawane za tereny atrakcyjne inwestycyjnie. Przy ulicy Drewnowskiej powstał apartamentowiec, przy ulicy Gdańskiej lokują się nowe sklepy i firmy, więc zmiany następują. Być może nie tak szybko jakbyśmy sobie tego życzyli. Manufaktura oddziałuje na otoczenie, ale w żaden sposób nie może ingerować w zarządzanie cudzą własnością - dodaje Karpińska.

Zmiany zatem zachodzą, ale powoli, a wygląd okolicy kontrastuje z kompleksem na skalę europejską i budzi wiele wątpliwości. - Kibicujemy wszelkim inicjatywom, które mają na celu przebudowę tej części miasta, jednak kwestia realizacji tego typu planów nie leży w zasięgu naszych możliwości. - zaznacza rzecznik.

Niedawno rozpoczęto na przykład pracę nad rozbiórką jednej z kamienic przy ulicy Drewnowskiej. - Naszym zadaniem jest dbanie o Manufakturę. I robimy to, wierząc, że dobry przykład będzie promieniował - podsumowuje Joanna Karpińska.

Czytaj więcej o Manufakturze:

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii:

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane