Manufaktura na weekend 10, 11 września Manufaktura na weekend 10, 11 września

Moda, nowe premiera w Teatrze Małym oraz 80. urodziny Radia ... (© archiwum MMŁódź)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gra miejska, nowa premiera w Teatrze Małym oraz 80. urodziny Radia Łódź. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Manufakturze.

W poprzedni weekend plażę Manufaktury opanowały konie


W ten weekend (10, 11 września) na łodzian czeka wiele atrakcji. Jeśli tylko pogoda dopisze, warto przyjść do Manufaktury, czyli dawnego kompleksu Izraela Poznańskiego, aby uczestniczyć w przygotowanych wydarzeniach.

Gra miejska


Chyba każdy z nas bawił się w podchody? W sobotę w rotundzie galerii handlowej Manufaktury o godzinie 14 wystartuje gra miejska. W zabawie "Gdzie jest Teressa B?" celem będzie rozwiązanie tajemnicy nagłego zniknięcia Teressy i odkrycie miejsca, w którym przebywa zaginiona. Wskazówek udzielą graczom postaci z otoczenia Teressy B.

80. urodziny Radia Łódź


Urodzinowa zabawa zacznie się już w sobotnie południe. W otwartym studiu radiowym, każdy będzie mógł zabawić się w dziennikarza i nagrać swoją wypowiedź.
O godzinie 15.00 na scenie pojawi się Big Band Jacka Delonga. Po nim, o 16.15 wystąpi Oddział Zamknięty. Oficjalna część zacznie się o godzinie 17.30, wtedy też przyjdzie czas na tort i kolejne występy urodzinowych gwiazd. Po 18.00 na scenie pojawi się Samokhin Band, a więc nie zabraknie całej wybuchowej mieszanki muzycznej od jazzu, przez funky, ska, po rock’n’roll. Bardziej lirycznie, chociaż nadal rockowo i energetycznie zrobi się o 19.45, kiedy do gry wkroczy De Mono.  Na finał, o godzinie 21.45 zagra Varius Manx. Oprócz świeczek na torcie wieczór rozświetlą fajerwerki, pokaz sztucznych ogni o godzinie 23.30 zakończy urodzinowe przyjęcie Radia Łódź.

Wariat i zakonnica na scenie "Małego"


W sobotę o godzinie 19.15 odbędzie się premiera "Wariata i zakonnicy" w reżyserii Michała Rzepki. Siostry zakonne i lekarze chcą za wszelką cenę wyleczyć tytułowego wariata z obłędu. Tymczasem Walpurg - w tej roli Gracjan Kielar - jest po prostu silną indywidualnością, której pogoń za unikalnością jest odbierana jako szaleństwo. Zarządcy szpitala nie dają Walpurgowi spokoju i upierają się, by go wyleczyć dla wspólnego, społecznego dobra. "Wariat i zakonnica" to już czternasta premiera Teatru Małego w Manufakturze.

Weekend mody


Organizatorzy modowego weekendu chcą uciec od stereotypowego spojrzenia na modę, dlatego twarzami akcji Manufaktury, będą modni, wystylizowani łodzianie, wypatrzeni przez fotografów na ulicach miasta. Na wybiegu powalczą o 3 podwójne bilety do stolicy mody Mediolanu.

To jednak nie koniec atrakcji. Gościem Manufaktury będzie francuski projektant i choreograf Thierry Verger, który w niedzielę, przedstawi swoją niezwykłą kolekcję. Z kolei Joanna Horodyńska zaprezentuje autorską kolekcje po intrygującym tytułem "Odwrócona".


Projektować każdy może


W niedzielę na wszystkich, którzy chcieliby poczuć się jak prawdziwi projektanci obok sceny w rotundzie czekać będzie 20 krawieckich manekinów i konkurs "Wyjdź z siebie". Każda grupa (maksymalnie 4 osoby) będzie miała do dyspozycji ten sam zestaw materiałów, akcesoriów i przyborów krawieckich oraz jeden manekin. Z dostępnych materiałów i taśm ozdobnych w ciągu pół godziny muszą wyczarować niepowtarzalne stroje. Rezultaty pracy projektantów oceni jury pod przewodnictwem ambasadorki stylu Manufaktury - Agaty Wojtkiewicz.

Zbiorowe zmywanie na rynku


W zabawie wezmą udział trzy pięcioosobowe zespoły. Żeby pobić rekord Guinnessa uczestnicy muszą umyć 1000 talerzy w ciągu zaledwie jednej godziny. Za efektowne ich pobrudzenie odpowiadają goście restauracji zlokalizowanych na rynku Manufaktury. Już od rana wszystkie dania serwowane będą na specjalnych guinnessowch talerzach.


Zobacz, co w ostatnie weekendy działo się w Manufakturze:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Manufakturę opanowały konie. Były pokazy mody i zawody

Skoki na bungee w nietypowych strojach

Mistrzostwa Polski w Beach Tennisie

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!