(© arch. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podobno jaki Nowy Rok, taki cały rok. Może warto więc ten dzień spędzić aktywnie i przyjemnie. Manufaktura ma na noworoczną niedzielę kilka interesujących propozycji.

Manufaktura na Nowy Rok


Ci, którzy lubią się trochę poruszać od 12 będą mieli szansę poślizgać się na lodowisku lub sprawdzić swoją formę podczas gry w kręgle w Grakuli (od 16.00). Tajemniczy podwodny świat Akwarium zwiedzać można w godz. 11.00-18.00.

Żeby poczuć się rześko po sylwestrowym szaleństwie warto wpaść do Coffee Heaven (już od 12.00) na ulubioną, pobudzającą kawę. Od południa można też przekąsić coś na szybko w Adi Express Kebab czy popróbować czegoś smakowitego w Naturalnej Jogurterii Lodowej. Dobrym pomysłem na relaksujące popołudnie może być kino. Pierwszy seans w Nowym Roku Cinema City rozpoczyna o godz. 13.00.

Na późny noworoczny obiad zaprasza The Mexican (od17:00), niedawno otwarty Marcello z kuchnią włoską (od 14:00), a także Anatewka, Sioux czy Bella Napoli. Od 13.00 czynne też będą Bierhalle i Pizza Hut.

Wszystkich, którzy Nowy Rok chcą zacząć kulturalnie nie zawiedzie Teatr Mały. O 18:15 wystawi premierowy „Romans z Czechowem”. Noworoczny spektakl umili poczęstunek w postaci ciastka i gorącej herbaty z rumem. Od 14.00 do poznania historii Izraela Poznańskiego zaprasza natomiast Muzeum Fabryki.

Ze Smokiem w Nowy Rok


Jak długi jest Mur Chiński i co to jest Zakazane Miasto - odpowiedź na te i inne pytania dotyczące fenomenu kultury chińskiej poznać można w Centrum Nauki Experymentarium w Manufakturze. Otwarcie nowej wystawy „Chiński Smok i Armia Terakotowa Cesarza Qin” w czwartek 29 grudnia w samo południe.
Według kalendarza chińskiego rok 2012 będzie Rokiem Smoka Wody Yang. Żeby dowiedzieć się co to właściwie znaczy należy obejrzeć wystawę w Experymentarium. Będzie można zobaczyć stroje ludowe mniejszości etnicznych Chin, czy współczesne obrazy malarzy Państwa Środka. Okaże się też dlaczego Armia Terakotowa jest określana mianem Ósmego Cudu Świata i od 1987 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Repliki około 50 figur Terakotowej Armii Cesarza Qin w różnych pozach, wraz z rydwanem i końmi, zrobią na zwiedzających niesamowite wrażenie. Figury są naturalnej wielkości, wykonane z wypalonej gliny. Każda z postaci ma indywidualne rysy twarzy i zdecydowanie różni się od innych. Postaci są bardzo starannie wykonane, czego dowodem jest proporcjonalna budowa ciała, a nawet niemal widoczne napięcie mięśni. Ich włosy są wysoko upięte w kok. Niektóre figury umiejscowiono na wozach z końmi, inne trzymają w ręku oszczepy bądź klęczą z wyciągniętym mieczem. Wojownicy różnią się od siebie także kolorami, niektóre rzeźby są
bardziej niż inne nasycone kolorem.

Dodatkową atrakcją wystawy jest 30 fotografii prezentujących współczesne Chiny. Zdjęcia ukazują piękno chińskiej przyrody i dawnych miejsc, w kontraście z nowoczesnością i współczesnymi metropoliami. Na zwiedzających czeka także makieta fragmentu Muru Chińskiego i wielki Chiński Smok.

Eksponaty i ich niezwykle historie, mnóstwo ciekawostek dotyczących Cywilizacji Żółtej Rzeki – wszystko to pomoże poznać bogatą kulturę i tradycję Chin. Wystawa zagości w Experymentarium 29 grudnia i będzie czynna przez dwa miesiące. Bilet w tygodniu to koszt 12 zł ulgowy/13 zł normalny, w weekendy odpowiednio 13 i 16 zł. Centrum nauki przygotowało też specjalną ofertę dla rodzin i grup zorganizowanych. Szczegóły: www.experymentarium.pl.

/Informacja prasowa Manufaktury/

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

bootboy85 (gość)

Energia poszła w górę,cyrki z lekami,NFZ to parodia a oni zapraszają do zabawy,no ale jaki portal takie tematy.

Krzyś (gość)

Straszny chaos jest tym razem w przypadku NFZ-etu.

Oczywiście można liczyć na obszerny artykuł na temat usług i lekarstw jak się już cokolwiek wyjaśni? (retoryczne p.)

malinka (gość)

Od kilku dni przeglądam gazety, ogladam wiadomości i nic,zero informacji na temat podpisywania kontraktów NFZ z Przychodniami, Szpitalami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a własciwie,z likwidacją,oddziałów w szpitalach ,nie podpisanych umów na usługi rehabilitacyjne, stomatologiczne,i wiele innych,i co cisza!!!!!!,ludzie milczą bo narazie nie wiele wiedzą, a media,no cóż, zajęci byli czym innym,a od poniedziałku okaże się,że nie istnieje już wiele przychodni,NFZ za to bardzo chętnie podpisuje umowy z prywatnymi gabinetami,a pacjent nie swiadomy tego pójdzie zadowolony,ze jest umowa z NFZ,leczpo wykonaniu uslugi już nie będzie taki zadowolony ....kiedy dostanie rachunek do zapłacenia bo okaze sie ,ze niestety ale NFZ nie pokrywa takiej uslugi i trzeba dopłacić lub zapłacić,a i tak do NFZ pójdzie lista,z wyrobionymi punktami,to jest dopiero kasa i nabijanie ludzi ...niech żyje NFZ