W sobotę w Pasażu Schillera w Łodzi odbyła się manifestacja "Solidarni przeciw rasizmowi". Organizatorami byli partia Razem oraz stowarzyszenie Inicjatywa Polska.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 12 i przyciągnęła około dwadzieścia osób. Obecni protestowali przeciw - ich zdaniem - rosnącej fali nienawiści i agresji wobec cudzoziemców w Polsce. Organizatorzy demonstracji zaznaczali, że to politycy są wielokrotnie odpowiedzialni za narastającą wrogość obywateli do przyjezdnych o innym kolorze skóry niż biały.

- Fala rasizmu przetacza się przez Polskę. Osoby o ciemniejszym kolorze skóry są atakowane, bite, obrażane. Cyniczni politycy chcą nam wmówić, że zdesperowani, uciekający przed wojną ludzie są naszymi wrogami, że przerażone, szukające schronienie dzieci stanowią zagrożenie terrorystyczne, tylko po to, aby podbić nieco sondażowe słupki - twierdzą organizatorzy demonstracji.

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Protesty przeciwko rasizmowi organizowane są z tej okazji na całym świecie.

Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Dobromił (gość) (ewa)

  Nie przejmuj się. Gdyby miał choć minimum inteligencji to by nie wyciągał tak głupich wniosków.
  Przyrównanie zaś do "hydry" w ustach komucha uważam za wielki komplement - chciał powiedzieć co innego, a wyszło mu jak zawsze:):):).

  Łodziak (gość)

  Szkoda czasu na czytanie takich newsów droga redakcjo ! W czym niby objawia się ten polski rasizm ?

  artemor (gość)

  W Warszawie wielka ogólnopolska manifestacja KODu.Były telewizje TVN,Polsat,TVP info,Gazeta Wyborcza i inne media.Zabrakło tylko manifestujących, bo zaledwie 500 osób przybyło z całego kraju,i Warszawy.Podobnie z tą manifestacją w Łodzi.Więcej dziennikarzy,niż tych pomyleńców

  Piotr (gość)

  No i po chu robić jakieś durne manifestacje jakby Polska to był kraj rasistwoski :) Niech te lewaki sobie do stanów pojadą gdzie za wejście do murzyńskiej dzielnicy można kulke w łeb dostać. To jest dopiero rasizm

  Zwykły Polak (gość) (ewa)

  Czy Ty Dobromił masz jakieś problemy natury egzystencjalnej czy cierpisz na rozdwojenie jaźni? Jak można być Dobromiłem i występować pod nazwą Ewa...? Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.

  ewa (gość)

  Joński......, co ty jeszcze zrobisz by zaistnieć? Czy naprawdę nie widzisz, że pora wziąć się do uczciwej pracy? To co było TO SE NE WRATI. Zakoduj to sobie wreszcie. A skoro masz tyle wolnego czasu, to weź szkolne podręczniki i ucz się bracie, ucz....... Zacznij od historii Polski XX wieku. Tej prawdziwej, nie komuszej.