Elżbieta Joniuk z pismem łódzkich urzędników

Elżbieta Joniuk z pismem łódzkich urzędników (© Jakub Pokora)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wysyła po czterech latach upomnienia do zapłaty za parkowanie bez wykupionego biletu parkingowego. Jeden z takich mandatów od ZDiT dostała Elżbieta Joniuk, emerytka ze Stoków. Pani Joniuk przyznaje, że nie pamięta czy cztery lat temu nie wykupiła biletu w płatnej strefie parkowania w Łodzi. Nie ma również samochodu, którego podobno zaparkowała bez uiszczenia opłaty w parkomacie.

Mandat został wystawiony 6 lutego 2008 r. na ul. Narutowicza. Zimą minie więc pięć lat od kiedy opłata powinna zostać uregulowana.

Na pytanie dlaczego Zarząd Dróg i Transportu tak długo ustalał właściciela pojazdu i dlaczego tak późno wysłał upomnienie Agnieszka Lubiatowska, rzecznik ZDiT odpowiada, że obowiązek uiszczenia opłaty dodatkowej za postój pojazdu w strefie płatnego parkowania bez uiszczenia opłaty parkingowej, przedawnia się z upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym opłata powinna zostać uiszczona. Zatem Zarząd Dróg i Transportu ma prawo dochodzić należności przez cały okres przewidziany w ustawie.

Źródło: Zapłać mandat po czterech latach. Urzędnikom ZDiT się nie śpieszy

Czytaj także

  Komentarze (25)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Barany (gość)

  Ta są złodzieje ja ostatnio na chwile pod przeczkolem stanem zawsze kupuje bilet za 1 zł czas 30 minut a stoję z 7 minut kto mi oda za 23 mnuty oda złodzieje .i tyle poza tylko kto stanie i nawet to sklepu wejść nie można niech się do ile wezmą za te korki bo sygnalizacji ustawić nie umieją imbecyle po szkole .

  Ela (gość)

  Uważam, że to absurd kto trzyma bilety parkingowe przez 5 lat, należy chyba zmienić przepisy bo mandaty zaczną przychodzić do wszystkich !!!

  Lech (gość)

  Ja też dzisiaj dostałem, a data parkowania 19 maja 2009 roku. Siedzę i przypominam sobie co ja robiłem 4 lata temu na Ul.Wschodniej. Nic mi nie przychodzi do głowy...
  A może ktoś z forumowiczów wie???
  Poradźcie co robić.l

  Kiero (gość)

  Poczytaj jak to ma sie w prawie polskim to zobaczysz ze tak jest z "niedoreczonymi" pismami 2 lub 3 razy niepodjeta korespondencja uwaza sie za odebrana.

  Kiero (gość)

  Nie zaplacisz jak pomyslisz. Dlaczego wszyscy linczuja MPK za bilety? Bo drogie. Jazda bez biletu MPK po Lodzi znajduje aprobate wsrod Lodzian. Tez uwazam ze zlodziejom za parkowanie w miescie nie nalezy placic a jak jest mozliwosc to trzeba robic wszystko by nie zaplacic. Proste. dlatego tej Pani radze o dowod od ZDIT w postaci zdjecia z postoju jej auta w tamtym miejscu.

  lol (gość)

  Może mi ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem. Dlaczego bronimy tej Pani ? Nie zapłaciła więc niech zapłaci. O co chodzi ? Prawo jest dla wszystkich jednakowe. Gdyby to jakiś polityk nie zapłacił to już dawno zostałby zlinczowany, a że biedna emerytka to już jest złodziejstwo. Tym bardziej że ona nie przeczy że tam parkowała swój bolid. A sprawa druga to nie jest żaden mandat. Opłata dodatkowa za postój bez wniesienia opłaty. Nie można popierać złodziei.

  Kiero (gość) (chfub)

  Przedawniloby sie gdyby to byl mandat a to jest upomnienie. Po drugie jesli odbierzesz awizo znowu leci 5 lat od odebrania z poczty kwitka. Jesli dwa razy na poczcie nie odbierzesz awizo to pismo uwaza sie za doreczone wiec na to samo wychodzi. Jedynie co mozna to poprosic o dowod ze zdjeciem a z tego co wiem to obowiazek fotografowania aut z biletami za szyba dostali dopiero pod koniec 2009 roku wiec jestes na wygranej pozycji :)
  Pozdrowienia