Blisko 60 tysięcy głosów oddali internauci w plebiscycie "Perły w Koronie Województwa Łódzkiego" organizowanym już po raz trzeci przez serwis Naszemiasto.pl.

Wyróżnienie otrzymało Muzeum Kanału Dętka w Łodzi, Bunkier Regelbau 621 w Tomaszowie Mazowieckim, Miś Uszatek (pomnik i moneta) z Łodzi, Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich, fotokody na zabytkach w Łodzi, Park Kulturowy "Miasto Tkaczy", chata tatarska w Stobiecku, Miejskie Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo w Starej Wsi, park linowy w Zgierzu, a także tańcząca fontanna na pl. Dąbrowskiego w Łodzi.

Oznacza to, że zbudowana z inicjatywy b. prezydenta Jerzego Kropiwnickiego za 5 mln zł ozdoba centrum Łodzi, którą niektórzy nazywają "betonowym potworem", a inni chcieliby zburzyć, wielu (405 głosów) się jednak podoba...

Juliusz Szymański, który odebrał nagrodę za bunkier w Tomaszowie (24206 głosów), cieszył się z wyróżnienia. - Turyści szukają nowych atrakcji, zwłaszcza ci zafascynowani militariami. Planujemy wydać przewodnik po umocnieniach linii Pilicy i odkrywać dla turystów kolejne fortyfikacje - mówił.

Nagrody wręczono w piątek podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki w Spale. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy produkt turystyczny w naszym województwie. Certyfikat otrzymały: Ośrodek "Góra Kamieńsk" należący do kopalni w Bełchatowie, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Centralny Łuk Turystyczny (ziemia łęczycka), studio filmowe Se-ma-for i Muzeum Bajki w Łodzi, Aquapark Fala za "Noc Naturystów" oraz znów Centrum Dojo ze Starej Wsi i łódzkie fotokody.

- Dzięki takim wyróżnieniom zwiększają się szanse na to, że nasz system "Odkoduj Łódź" z czasem ogarnie całe województwo, a może i Polskę - mówi Michał Stefański, dyrektor zarządzający firmy Mobile MS, która jest pomysłodawcą systemu fotokodów.

Dzięki tym niepozornym kwadracikom umieszczonym na łódzkich zabytkach dotrzeć można do pełnej informacji o obiekcie i lektora, który mówi w trzech językach. Wystarczy zeskanować kod za pomocą telefonu komórkowego ze ściągniętą z internetu aplikacją.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, który obchodzimy jeszcze w sobotę, w punktach informacji turystycznej w powiecie tomaszowskim dostać można specjalny "paszport". Dzięki niemu za darmo lub po promocyjnej cenie zwiedzić możemy m.in. Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie i Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Ponadto można wziąć udział w bezpłatnych lekcjach nurkowania, rajdach, spływach kajakowych, zwiedzić Spałę na segwayu, a także smacznie zjeść, płacąc mniej w restauracjach. Każdy, kto w "paszporcie" zbierze co najmniej 4 pieczątki, ma szansę na nagrodę.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

YourEnemy (gość)

@Menel z Piotrkowskiej
A twoja wiedza o naturystach pewnie czerpana ze stron XXX z "gorącymi naturystkami". Chyba oczywistym jest, że na tych stronach zafałszowany jest obraz naturyzmu. I niestety zmartwię Cię, jeżeli chcesz rzetelnych informacji na temat naturyzmu, to nie na stronach ze zdjęciami i filmikami, a tylko na tych na których jest tylko tekst.

Dla niekumatych dodam, że te imprezy nie są przeznaczone dla swingersów czy innych dewiantów seksualnych. Jest też specjalny regulamin uczestnictwa na "Nocy Naturystów", kto się źle zachowuje zostaje usunięty z terenu aquaparku.

Menel z Piotrkowskiej (gość)

Noc naturystów na Fali ma chyba tylko tyle wspólnego z turystyką, że uczstniczą w niej na-turyści. Kompletna żenada.

blas (gość)

Ogolnie wojewodztwo lodzkie jest malo atrakcyjne turystycznie. Lubie zwiedzac Polske ale musze przyznac, ze wszelkie atrakcje turystyczne ludzkiego sa fatalnie zorganizowane pod wzgledem drog dojazdowych, oznakowania, parkingow, bazy turystycznej, promocji. To tak jakby ktos zbudowal sklep w sercu puszczy i liczyl, ze odwiedza go liczni klienci. Do tego otoczenie atrakcji turystycznych nie jest zachecajace do zatrzymania w takich miejscach. Wiele ciekawych miejsc jest wiekszosci ludzi nieznana, niszczeje albo jest wykupywana i grodzona stajac sie niedostepna dla turystow. Bardzo duzo w tej kwestii do zrobienia.

Przygoda (gość)

Zastanawiam sie jak bardzo wyglodnialym trzeba byc zeby widziec w fontannie to co widzi ten komentujacy nizej?!?

?????? (gość)

A może lumpami z Piotrkowskiej ? Czy może obszczanymi bramami ? Może Rozsypującymi się kamienicami ,komórkami z desek i papy w centrum miasta ? Katastrofalną sytuacją łodzkich ulic ?