Łódzki Technopark im

Łódzki Technopark im. Jacka Trzmiela (© Express Ilustrowany)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wtorek Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie nadania imienia Jacka Trzmiela Łódzkiemu Regionalnemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu.

Jacek Trzmiel urodzony w Łodzi (znany na całym świecie jako Jack Tramiel) był twórcą komputerów Commodore 64 i Atari (zmarł 8 kwietnia w Stanach Zjednoczonych).

Marcin Bugajski, członek zarządu województwa łódzkiego powiedział, że nie ma lepszego sposobu uhonorowania Jacka Trzmiela w Łodzi, jak połączyć jego imię z Technoparkiem, który stawia na innowacyjność.
Decyzję, czy pochodzący z Łodzi Jacek Trzmiel rzeczywiście stanie się patronem Technoparku, podjąć musi zarząd spółki, w której większość udziałów (82 proc.) ma Urząd Miasta Łodzi.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

3585 (gość)

wybadałoby najpierw sprawdzić co Jack Tramiel mówił o Polsce i Polakach. Bo niejaki Jan Tomasz Gross też niby urodził się w Polsce a publikuje antypolskie paszkwile.