(© fot: Policja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łódzki sąd przedłużył do trzech miesięcy areszt dla 27-letniego Jarosława S. podejrzanego o śmiertelne potrąceniem mężczyzny na przejściu dla pieszych i ucieczkę z miejsca wypadku. Sprawca był poszukiwany listem gończym; po miesiącu sam zgłosił się do prokuratury.

O przedłużeniu aresztu poinformował we wtorek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Do wypadku doszło 16 grudnia ub. roku około godz. 4 nad ranem w Alei Kościuszki w centrum Łodzi. Kierujący mercedesem potrącił na przejściu dla pieszych idącego do pracy 34-letniego mężczyznę; kilkadziesiąt metrów dalej porzucił auto i uciekł. Pieszy zginął na miejscu.

Ustalono, że 27-latek wracał nocą samochodem z jednego z pubów; pił wcześniej alkohol. Ustalono też, że auto (zarejestrowane na dziadka jego dziewczyny) jechało z prędkością ok. 100 km/h.

Na początku roku sąd zgodził się na aresztowanie sprawcy wypadku na 14 dni, a to pozwoliło na opublikowanie za nim listu gończego. Po kilkunastu dniach poszukiwany Jarosław S. sam zgłosił się -wraz z adwokatem - do prokuratury. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku; oświadczył, że uciekł, bo był w szoku, a zgłosił się do prokuratury, bo wiedział, że jest poszukiwany i "dręczyły go wyrzuty sumienia". Prokuratura przedstawiła mu także dodatkowe zarzuty przywłaszczenia dowodu osobistego i przygotowania do posłużenia się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu.

Sąd na wniosek śledczych przedłużył okres aresztowania; mężczyźnie, który był wcześniej karany m.in. za rozbój, grozi kara 12 lat więzienia. (PAP)

Czytaj również:
- Tragiczny wypadek na al. Kościuszki w Łodzi. Śmiertelne potrącenie i ucieczka

- http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1670495,list-gonczy-za-sprawca-smiertelnego-potracenia-na,id,t.html

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Polak (gość)

Dwie wiadomości wyżej : za rozbój i okradzenie wolontariuszki 200zł. grozi kara 12 lat więzienia. A tutaj za zabójstwo, jazdę po pijaku i wcześniej osoba karana za rozbój, też grozi 12lat. To jest Polska. Ręce opadają.

Janusz (gość)

Czyli, że napad (rozbój) na człowieka, zrobienie mu krzywdy + zabicie w bestialski sposób (biorąc pod uwagę wleczenie go przez kilkadziesiąt metrów pod samochodem) młodego człowieka, młodego męża, być może ojca małego dziecka jest warte jedynie 12 lat odsiadki w tym zakichanym kraju? Ręce opadają.