Studentka łódzkiej Szkoły Filmowej otrzymała nagrodę na uznanym festiwalu w Clermont-Ferrand za film animowany pt. "Cipka".

Film studentki animacji Szkoły Filmowej w Łodzi – Renaty Gąsiorowskiej – wybrano najlepszą animacją konkursu międzynarodowego jednego z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie, festiwalu w Clermont-Ferrand. W tym roku odbyła się 39. edycja tego międzynarodowego wydarzenia.

Opiekę artystyczną nad filmem „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej sprawowali wykładowcy Szkoły Filmowej: Mariusz Wilczyński i Joanna Jasińska. Film, w telegraficznym skrócie, przedstawia się tak: „Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem…”.

Zobacz też: Stypendia artystyczne prezydent Łodzi w 2017 roku [ZDJĘCIA]

To nie pierwsza nagroda za ten film. Ma on już na koncie m.in. Wielką Nagrodę Jury dla krótkiej animacji Afi Fest w Los Angeles, Nagrodę za krótkometrażowy film animowany Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie i Nagrodę Specjalną Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Także kolejna praca studentów i absolwentów Szkoły Filmowej została doceniona – teledysk do utworu „Answer Me” zespołu Bokka nominowano w kategorii Wideoklipów do festiwalu SXSW 2017 (South by Southwest) w USA. Warto podkreślić, że wśród nominowanych są m.in. Beyonce, Tame Impala, Frank Ocean i Avalanches.

Teledysk wyreżyserowała Katarzyna Sawicka – młoda reżyserka i montażystka, absolwentka Szkoły Filmowej, która była już nominowana m.in. na festiwalach Berlin Music Video Awards i Yach Film Festival. Producentem wykonawczym jest studentka IV roku produkcji, Konstancja Sawicka, autorem zdjęć Adam Romanowski, świeży absolwent, a część obsady stanowią studenci wszystkich wydziałów szkoły, w tym Peter Sand Magnussen, Gokhan Ipekkan i Eri Mizutani. Zdjęcia do klipu odbyły się w czerwcu 2016 roku w Łodzi i trwały zaledwie jeden dzień. Festiwal SXSW zacznie się 10 marca.

Zobacz też: "Awangarda i doświadczenie przyrody" w ms2 w Łodzi

ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem
[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!