Policja tropi chuliganów z Łodzi, którzy urządzili rozróbę na meczu Widzewa z Zawiszą w Bydgoszczy. Aby ich powstrzymać, policja użyła armatek wodnych, gazu pieprzowego i strzelb z kulami gumowymi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wynik zamieszek? Ośmiu policjantów zostało rannych i trafiło do szpitala.

Do aresztu policyjnego trafiło na razie trzech kiboli z Łodzi, którym za niszczenie mienia i naruszenie nietykalności grozi do pięciu lat więzienia. Ale zatrzymań z pewnością będzie więcej. Wracających do Łodzi chuliganów sfilmowano i wylegitymowano. Materiały te trafią do policji w Bydgoszczy.

Na mecz z Zawiszą kibice Widzewa wyruszyli specjalnym pociągiem. Jechało nim ponad tysiąc osób. Według nadkomisarza Macieja Daszkiewicza z KWP w Bydgoszczy, zaczęło się na dworcu w Toruniu, gdzie kilku mężczyzn wybiegło z pociągu i z dwóch punktów handlowych ukradło artykuły spożywcze za ponad tysiąc złotych.

Już w Bydgoszczy, gdy pociąg zbliżał się do stadionu, ktoś zaciągnął ręczny hamulec. Pociąg stanął około kilometra przed dworcem. Z wagonów wybiegła wataha kibiców i sforsowała ogrodzenie, przy okazji je niszcząc. Policja dała im odpór przy użyciu gazu i armatek.

Wandale wycofali do pociągu. Dotarli na dworzec i pod eskortą stróżów prawa udali się na stadion. Przy wejściu ukradli 90 biletów na mecz i zajęli miejsce na trybunach. Nie usiedzieli długo. Podczas meczu sforsowali pusty sektor buforowy. Chcieli dostać się do kibiców Zawiszy i wspierających ich sympatyków ŁKS-u.

Wtedy do akcji wkroczyli policjanci, na których posypały się kamienie, barierki i części bruku. Po 20 minutach policjanci - przy pomocy armatek i strzelb gładkolufowych - opanowali sytuację.

Czytaj także

  Komentarze (33)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  StokroTka (gość)

  kurczę.Nawet na tvn24 mówili,że to kibice ( moim zdaniem- pseudokibice; ludzie,którzy jeżdżą na mecze tylko po to,aby się lać; ich nawet nie da się nazwać ludźmi ) Łks-u wtargnęli na trybuny,gdzie siedzieli Widzewiacy,aa teraz jest wszystko na Widzew ^^ jasne. Kto tutaj te wiadomości pisze? Barany.

  kubo353 (gość)

  Ale rzetelny dziennikarzyna !!!Żenada.Sprawdź najpierw fakty a później pisz baranie!

  semici łks (gość)

  Hirszberg, Gross, Hajman - 100% rodowici :-))) 1909 lat ściemy, 1:4 na tablicy, a oni nadal szczekają, brak honoru u FC Tel Aviv, TYLKO WIDZEW BURKI, ile was na mecze chodzi? tak mało brodowitych?:-)

  MW (gość)

  Do regularnej bitwy kibiców z policją doszło na stadionie. "Pseudokibice" Zawiszy i wspierająca ich grupa zwolenników ŁKS-u Łódź, starali się przedrzeć przez sektor buforowy do kibiców Widzewa. Siły ochrony, zaangażowanej przez organizatora meczu, nie opanowały sytuacji i musiano wezwać na pomoc policję.

  - W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie, kije, części bruku, barierki i inne przedmioty. Wobec takiego zagrożenia reakcja policjantów musiała być zdecydowana. Użyto pałek, armatek wodnych, broni gładkolufowej i gazu - poinformowała Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

  źródło onet.pl

  MW (gość)

  ]W zamieszkach zostało rannych czterech policjantów. Według ich relacji agresja leży po stronie chuliganów Zawiszy i sympatyzujących z nimi kibolami ŁKS Łódź, którzy szczerze nienawidzą się z kibicami Widzewa.

  źródło pomorska.pl

  Krótko przed planowanym rozpoczęciem meczu doszło do zamieszek na stadionie. Fani Zawiszy i wspierająca ich grupa zwolenników ŁKS Łódź, starali się przedrzeć przez sektor buforowy do kibiców Widzewa. Siły ochrony, zaangażowanej przez organizatora meczu, nie opanowały sytuacji i musiano wezwać na pomoc policję.

  źródło sports.pl

  mniej niz zero (gość)

  sport dla nich to podnoszenie puszki piwa i wlew do gardła lub lykanie dopalaczy....

  ŁKS (gość)

  NIECH SIE PRZYPUCUJE ŻYD KTORY SIE OBLAŁ SZCZOCHAMI Z TOI TOI-a HAHAHAHAH ANTY-ŻYDZEW, WIDZEW PITOKU NIE ZAPOMNIJ O POTOKU! MY PAMIETAMY

  Kibic (gość)

  Jaki ty głupi jesteś. A twoje JP świadczy nie tylko o głupocie ale o czymś znacznie gorszym.