Desperak: - Manifa to nie dzień feministek, to Dzień Kobiet

Desperak: - Manifa to nie dzień feministek, to Dzień Kobiet (© fot. Grzegorz Gałasiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Demografia, głupcze - ta trawestacja hasła Billego Clintona zawiśnie we wtorek na sztandarach łódzkiej Manify.

Organizujące ją feministki chcą zawalczyć o warunki, pozwalające kobietom rodzić więcej dzieci. Ale kto sądzi, że stanęły w jednym rzędzie z obrońcami życia, jest w błędzie - wśród postulatów Manify jest też legalizacja aborcji i pomoc związkom jednopłciowym.

Manifa jest organizowana w Łodzi już po raz ósmy przez Nieformalną Grupę Łódź Gender. Tradycyjnie już 8 marca kobiety i mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską, by zamanifestować ważne dla kobiet sprawy. Rok temu zajęły się polskim podziemiem aborcyjnym, w tym roku - niechęcią kobiet do rodzenia dzieci.

- Okazją jest przyjęcie ustawy żłobkowej i likwidacja szkół - przyznaje Izabela Desperak, jedna z organizatorek manify. - Chcemy pokazać, że Manifa to nie jest Dzień Feministek, tylko Dzień Kobiet, a przecież matki to właśnie kobiety. Niektórzy myślą, że wredne feministki nie chcą rodzić dzieci. A to nieprawda - tłumaczy.

Wśród postulatów znajduje się m.in. dostęp do żłobków i przedszkoli, polityka prorodzinna państwa, zamiana zamykanych szkół na przedszkola, których brakuje, 50-procentowy parytet na listach wyborczych, dostępność antykoncepcji i edukacji seksualnej oraz zniesienie zakazu aborcji.

Manifa rozpocznie się we wtorek o godz. 15.30 happeningiem w pasażu Schillera. O 16 uczestnicy przejdą w tradycyjnym marszu ulicą Piotrkowską. O godz. 19 w klubie Prexer przy ul. Pomorskiej 39 odbędzie się debata o roli kobiet w polityce, a o godz. 20 w tym samym budynku w kinie Cytryna odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych m.in. "Po strajku" o zwolnionej ze szpitala Barlickiego pielęgniarce oraz "Podziemne państwo kobiet". Wstęp do kina kosztuje 10 zł.

Komentarze (30)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

douczona (gość) (samczyk)

nie oceniaj kobiet po wygladzie,znam P.Ize osobiscie :) jest bardzo wykształcona-uczy jez,angielskiego .Ty pewnie latasz po wyprzedazach i spedzasz wiecej czasu przed lustrem strojac minki :)) i masz siano w głowie ;p

Oświecona :) (gość) (gość)

Droga pani przeczytaj jego tekst ze zrozumieniem, głównym wnioskiem jest negowanie przez Feministki różnic pomiędzy mężczyznami a kobietami są zawody do których predysponowane są panie i są zawody typowo męskie. Przykro mówić ale wydaje mi się że mur stawiany przez kobietę będzie się wznosił dwa razy dłużej jesteśmy słabsze i tyle. A opieka nad chorym przez faceta, chyba nie masz faceta w domu :)

m (gość)

z tego co napisane to szkoły zamiast zamykać powinny zostać ewentualnie przekształcone w przedszkola.
Aborcja też powinna być legalna
Z parytetami się nie zgadzam niemożna sztucznie robić sejmu

Dr Pasikonik (gość) (Sorge)

Nie... to nie jest przypadek. Stąd właśnie się bierze nerwica, która napędza ich działania zwana "syndromem niedopchnięcia" przez bardziej uczonych i "brakiem cugu w kominie" przez tych trochę mniej.
Stąd "Manify" i inne akcje o równouprawnienie, z którym reszta kobiet nie ma problemów, mając w domu faceta.
Jak mawiał Maksymilian Paradys w Seksmisji: sfiksowały, bo dawno chłopa nie miały!
Ot, co...

Sorge (gość) (gość)

Droga Pani. Sprzątaczy nie brakuje, pielęgniarze również istnieją. Nie znam natomiast dyrektorki przedszkola (to prawie wyłącznie kobiety), która by przyjęła do pracy faceta w charakterze przedszkolanik. Pachnie nam to z daleka seksizmem. Ale ... co tam...

p;; (gość)

był tu jeden trafny komentarz o zboczeńcach, odszczepieńcach którzy podczepiają się pod istniejące święta obrzydzając je ludziom ale jak zwykle został usunięty bo piętnował pedałów lezby i zboczeńców a tego w naszym Państwie nie wolno!!! wolno za to śmiać się z religii i nikomu to nie przeszkadza !! tają Polskę chcą nam zafundować dziennikarze!!!! to żaden news że 30 zboczeńców i chorych ludzi z nienawiści wyjdzie na ulice!!!

gość (gość)

no Panie oświecony to jak Pan tak nas namawia do wykonywania męskich zawodów to może Pan się przysposobi do jakiegoś kobiecego zawodu? Może zostanie Pan sprzątaczką, pielęgniarką, kosmetyczką, przedszkolanką... itp ludzie ważne żeby robić to do czego jesteśmy powołani i nie jest wcale powiedziane, że kobieta postawi krzywy mur a mężczyzna nie zajmie się odpowiednio chorym!!

Kobieta przyszła matka (gość)

a ja chce żyć w kraju gdzie becikowe będzie wyższe od zasiłku pogrzebowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oświecony (gość)

"przecież matki to właśnie kobiety" ten kobieton otworzył mi oczy tyle lat żyłem w ciemnocie swojej ignorancji. Chcą równych praw to wyrównać wiek emerytalny, klofy w łapy i do kopalni, wyposażyć w łopaty i wio na budowę. Nie kminię jak można być tak głupim żeby nie dostrzegać różnic pomiędzy możliwościami mężczyzn a kobiet