Łódzka firma utrzyma drogi wokół stolicy Ukrainy za 33 mln zł

Redakcja

Łódzka firma GNOM wygrała przetarg na utrzymanie dróg wokół Kijowa, stolicy Ukrainy. Kontrakt wart jest 237,3 mln hrywien, czyli ponad 33 mln zł. Łodzianie złożyli tańszą ofertę od firm ukraińskich.
<b>Sławomir Nowak</b> agencją <b>Ukrawtodor</b>, która rozpisała wygrany przez łódzką firmę przetarg, kieruje od października 2016 r.
 Bartek Syta

GNOM wygrał przetarg na utrzymnanie międzynarodowych dróg w okręgu kijowskim. Przetarg rozpisała ukraińska agencja drogowa Ukrawtodor. Prezes agencji Ukrawtodor nie jest anonimową w Polsce osobą. To były minister transportu w drugim rządzie Donalda Tuska, czyli Sławomir Nowak (PO), który zarządza agencją od października 2016 r.

Oferta GNOM była tańsza od ukraińskiej konkurencji dokładnie o 1 proc. Łódzka firma pokonała trzy inne z Ukrainy. Kontrakt opiewa na 237, 3 mln hrywien, czyli na ponad 33 mln zł., a GNOM po zamówienie na Ukrainie starał się po raz pierwszy.

GNOM ma się zająć utrzymywać łącznie ponad 280 kilometrami dróg wokół Kijowa: M - 01 Kijów - Czernigow - Nowyje Jariłowiczi (odcinek o długości 61 kilometrów), M - 03 Kijów-Charków -przejście graniczne Dołżanskij (127 kilometrów), M-06 Kijów - Czop (68 kilometrów) oraz M - 07 Kijów -Kobiel - Jagodin (79 kilometrów). Zakres prac wymienionych w zamówieniu Ukrawtodor obejmie m.in. frezowanie i układanie nawierzchni, a także oczyszczenie oraz odśnieżanie dróg i drobne naprawy.

GNOM na łódzkim rynku pojawił się 26 lat temu. Przed siedmioma laty firma odpowiadała m.in. za utrzymanie części autostrady A2, obecnie utrzymuje także częśc dróg krajowych w województwie mazowieckim. W Łodzi GNOM zarządza w imieniu miasta Łódzką Autogiełdą przy ul. Lodowej, przez lata administrowała targowiskiem na tzw. Dolnym Rynku na Bałutach, a po przekazaniu targowiska kupcom, wybudowała tam własny obiekt.

W Łodzi firma GNOM wygrała właśnie przetarg na zimowe utrzymanie dróg w rejonie XIV, czyli w centrum miasta. Wartość zamówienia wedle informacji z przetargu rozstrzygniętego właśnie przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych wynosi 236,7 tys. zł.

Łódzka firma prawdopodobnie utworzy swój odział w Kijowie.

Zobacz też:

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.02.2019, 23:03

łódź chce dostępu do Mazur

15.02.2019, 17:31

dlaczego w Łodzi nie ma księgi kondolencyjnej? jest w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, itd;

15.02.2019, 15:51

nie wiedzą co czynią

15.02.2019, 10:37

czy uni sprawdzili jak wyglądają łódzkie "trotuary"? chyba nie, bo gdyby tak się stało, to zegarmistrz i jego kumple dawno by wyemigrowali na...... Florydę do Drzewieckiego i kilku innych dusz......

15.02.2019, 10:33

uhahaha, to ci firma, czyli na wschodzie bez zmian

14.02.2019, 23:43

miro łapówkę wziął,może nowy zegarek, i próbuje wszystkim wmawiać że Polacy tańsi od Ukraińców.Ukrainiec zrobił się z niego niego pełną gębą,ciekawe czy polskiego nie zapomniał.

14.02.2019, 22:12

A to ci co odpowiadają za bu...l na giełdzie samochodowej. No to gratuluje Ukraincom.

14.02.2019, 22:04

kolejny złodziej i oszust z platfusiarni.kto tego gogusia ignoranta lansuje na tym zasr,anym POrtalu.przyjął obywatelstwo Ukrainy bo bał się pierdla w Polsce.musiał zrezygnować z polskiego obywatelstwa bo ukrainiec nie może mieć podwójnego obywatelstwa.sprzedał nasz kraj.zdradził Polskę śmieć.

14.02.2019, 20:35

każdy kto zarabia 5000 zł (lub mniej) jest idiotą albo złodziejem!

14.02.2019, 19:59

Może by się ten Dyzma zdecydował? Zapuścić brodę, czy elegancko ogolić?

14.02.2019, 17:34

No proszę. To wszystko pod wodzą zegarmistrza i speca od piendolino ! To on coś potrafi robić ?

14.02.2019, 17:18

Czyli polscy pracownicy są tańsi od ukraińskich - no proszę

14.02.2019, 15:09

Panie Pawle utrzymanie dróg to nie wylewanie nowego asfaltu. Głównie chodzi o sprzątanie i odśnieżanie.

14.02.2019, 15:05

Jeżeli będą się tak brać do roboty jak ci co utrzymują porządek/oczywiście GNOM/to współczuje Ukraińcom.Podjadą na jeden koniec ulicy poleża sobie w samochodzie spną trochę piasku tyle co kot napłakał,jadą na drugi koniec ulicy i znów się wyleguja.

14.02.2019, 14:17

Oho, jak będą te drogi tak zadbane jak nasze Łódzkie to już Ukraińcom współczuję..
Dziura na dziurze a niektóre załatane tak że z dziury zrobiła się górka uklepana kaloszem