Łódzka Amatorska Liga Siatkówki: XVIII Finał Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

W sobotę, 6 września, oficjalnie zakończony został w Łodzi sezon siatkówki plażowej. Na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 po raz ostatni w tym roku spotkały się zawodniczki i zawodnicy, którzy rozegrali XVIII Finał Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Impreza wspierana przez Urząd Miasta Łodzi była jednocześnie podsumowaniem całorocznego cyklu Projekt Plażówka 2014 rozgrywanego pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk. Po raz pierwszy w historii cały turniej finałowy był rozgrywany równolegle w kategorii kobiet i mężczyzn.

Wśród pań najlepsze okazały się Agnieszka Chojnacka i Nina Koźma, które w finale po ciężkiej walce pokonały 2:1 Kamilę Klajman i Kamilę Śnieżewską. Trzecie miejsce zdobyła liderka rankingu Projekt Plażówka 2014 Marta Raźniewska, która w parze z Karoliną Kłodzińską pokonała 2:0 Agnieszkę Leśniewicz i Iwonę Łągiewczyk.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się para Adam Manios i Konrad Felisiak, która wygrała 2:0 z duetem Mateuszem Skoneczny / Bartosz Kujawski. Trzecie miejsce zajęli Konrad Biernacki i Bartosz Kuron. Z kolei czwarte miejsce Dariusza Migdala i Przemysława Bulaka pozwoliło tym zawodnikom utrzymać odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w rankingu Projekt Plażówka 2014.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju najlepszym zawodnikom i zawodniczkom nagrody i wyróżnienia wręczali poseł RP p. Małgorzata Niemczyk, Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ p. Marek Kondraciuk oraz Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej p. Bogusław Adamski. Podczas ceremonii główny animator amatorskiej siatkówki plażowej w naszym mieście Prezes Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej p. Wojciech Ulatowski przypomniał, że w tym roku w ramach Projektu Plażówka rozegrano 19 turniejów (w tym 9 męskich, 6 żeńskich i 4 par mieszanych), w których wystąpiło 457 uczestników (289 zawodników i 168 zawodniczek). W turniejach wystartowały 553 pary (274 męskie, 142 żeńskie i 137 mieszanych), a mecze rozgrywane były m.in. w Łodzi, Głownie, Rawie Maz, Burzeninie, Pabianicach i Janówce.

W trakcie podsumowania p. Małgorzata Niemczyk wręczyła ufundowane specjalne nagrody dla zawodniczek i zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich turniejach Projektu Plażówka 2014. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Fokczyńska, Karolina Ogłoza, Dariusz Migdal i Marek Przybylak.

Sezon plażowy 2014 zakończony, a Klub Sympatyków Piłki Siatkowej już zaprasza, tym razem na halę, na rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Inauguracja 4 października 2014 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi.