dem
9. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2014/2015
9. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2014/2015 materiały prasowe
W dniu 13 grudnia 2014 w SP nr 205 odbyła się dziewiąta i jednocześnie ostatnia w tym roku kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu UMŁ.

Zmagania siatkarzy oglądał m.in. Wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej p. Janusz Kołodziejczyk. Na trybunach pojawiła się także Agnieszka Wołoszyn – zawodniczka pierwszoligowej drużyny ŁKS Siatkówka Żeńska, która uważnie obserwowała umiejętności na co dzień swojego trenera, a w ŁALS występującego w roli zawodnika Macieja Bartodziejskiego.

W pojedynku pomiędzy drugą i trzecią drużyną Ekstraklasy mężczyzn emocji nie brakowało. Lepiej spotkanie rozpoczął wicelider tabeli – TA-NO Volley, obejmując prowadzenie po pierwszej partii. Jednak w drugim secie z akcji na akcję to Superata zaczęła podkręcać obroty i przejmować kontrolę nad przebiegiem spotkania. Po wyrównaniu stanu rywalizacji, doświadczeni zawodnicy Superaty poszli za ciosem i dominując w następnych dwóch setach pewnie zwyciężyli cały pojedynek 3:1 awansując tym samym na drugą pozycję, kosztem pokonanego TA-NO. Pierwszą trójkę „goni” Iskra, która w minionej kolejce w trzech setach uporała się z SEW-Eurodrive. Mimo porażki, beniaminek Ekstraklasy nie był łatwym przeciwnikiem, o czym może choćby świadczyć wynik w jednym secie 30:28.

Sensacyjne rozstrzygnięcie w meczu lidera tabeli Ekstraklasy kobiet – Cashmire, z drużyną z dolnej części tabeli Fuks Sulejów, która wykorzystała słabszy dzień znacznie wyżej rozstawionych przeciwniczek i dzięki swojej skutecznej grze to Sulejów mógł cieszyć się ze zwycięstwa i to za komplet punktów. Zespołowi Cashmire nie pomogły nawet byłe zawodniczki pierwszoligowego Startu – Wiktoria Szyrina, Katarzyna Buchalska i Jolanta Głowacka. Powody do zadowolenia miała natomiast inna była zawodniczka łódzkiego Startu - Anna Rudzka-Adamiak. Między innymi dzięki dobrej formie tej zawodniczki, drużyna No Name pewnie pokonała Wyborowe 3:0 i objęła prowadzenie w tabeli.

W XI kolejce spotkań mogliśmy obserwować mecz na szczycie I ligi kobiet, w którym to zmierzyły się niepokonane do tej pory siatkarki TKKF Dzikusy oraz mające na swym koncie porażkę jedynie z tymi pierwszymi, zawodniczki Salos Wodna. Żądne rewanżu wiceliderki tabeli przystąpiły do meczu skoncentrowane i pewne siebie. Jednak jak na razie to TKKF Dzikusy udowadnia, że zeszłoroczna wpadka, zakończona spadkiem do niższej ligi była tylko chwilowym obniżeniem formy, a w tym sezonie cel jest jasny: awans z pierwszego miejsca w tabeli, które po drugim w tym roku zwycięstwie 3:1 nad Salos Wodna, zajmują już z czteropunktową przewagą oraz rozegranym jednym meczem mniej. Ponad dwugodzinne widowisko zafundowały natomiast drużyny z dolnej części tabeli. W meczu pomiędzy Energią a Serwo f.i.n.e. do wyłonienia zwycięzcy, tego najbardziej zaciętego spotkania IX kolejki, potrzebny był tie-break, na który więcej sił zostawiły sobie siatkarki Serwo, triumfując w tym emocjonującym pojedynku 3:2. Kolejną zawodniczką pierwszoligowego Startu występującą na parkietach ŁALS była Edyta Kucharska, która wraz z przebywającymi na zgrupowaniu reprezentantkami Polski Niesłyszących przyczyniła się do zwycięstwa ŁKSG 3:0 nad ZSO 4.

W I A lidze mężczyzn bardzo dobre spotkanie rozegrały drużyny Bejłocz oraz Warecka Chint. Sami zawodnicy zasiadającego na fotelu lidera Bejłoczu podkreślili, iż mimo zakończonego remisem meczu 2:2, było to najprawdopodobniej najlepsze spotkanie tych drużyn w tym sezonie. Pierwsze zwycięstwo w tej edycji odniósł natomiast Wild Boyz, który pokonał Lozamet 3:1

Bez niespodzianek w I B lidze mężczyzn. Swoje spotkania wygrywali faworyci z pierwszej czwórki, a podział tabeli na dwie grupy zarysowuje się coraz wyraźniej. Liderzy z Koluszek zwyciężyli w czterech setach Brukland, podobnie jak siatkarze Juniora pokonali Energeo, natomiast bez straty seta Fuks Sulejów triumfował nad Starszakami.

W II lidze mężczyzn kolejny raz doświadczeni zawodnicy ZWiK udowodnili, że mogą stanowić trudną przeprawę dla każdego przeciwnika. Co prawda, z pojedynku z bezapelacyjnym liderem zeszli pokonani, jednak to oni jako pierwsi w tym roku zdołali wygrać set ze świetnie spisującym się Team Spiryt, który prowadzi w tabeli już z 15 punktową przewagą! Po spotkaniu drugiej i trzeciej drużyny, pozycję wicelidera utrzymał New Team, który dzięki zwycięstwu 3:1 uzyskał dwupunktową przewagę nad VC Chlory.

Zacięta walka o pierwszą piątkę trwa w III lidze mężczyzn, gdzie zgodnie z regulaminem pięć miejsc premiowanych jest możliwością gry o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dużo emocji dostarczyło spotkanie wicelidera CentiNet z piątym zespołem tabeli – GOŚcie. Rywalizacja toczyła się przez pięć wyrównanych setów, a ostatecznie z tej potyczki zwycięsko wyszła drużyna wyżej sklasyfikowana. Również rozgrywkę tie-breakową stoczyło Terwo, które dość nieoczekiwanie musiało się sporo namęczyć, aby uratować zwycięstwo w meczu z Easy.
Przed zespołami przerwa świąteczna. Część drużyn nowy rok zainauguruje udziałem w VIII Noworocznym Turnieju Siatkarzy Amatorów, który zaplanowany został na 10.01.2015, a wszyscy spotkają się podczas następnej kolejki 17.01.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 w godz. 8-16. Serdecznie zapraszamy