dem
Amatorska Liga Siatkówki w Łodzi. Czwarta kolejka 2014
Amatorska Liga Siatkówki w Łodzi. Czwarta kolejka 2014 materiały prasowe
W SP nr 205 w sobotę odbyła się czwarta kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet coraz większą przewagę nad pozostałymi zespołami mają dwie niepokonane drużyny, czyli No Name Volley oraz 10 Shoots. Ta pierwsza w czterosetowym pojedynku zwyciężyła Dzikusy II i przewodzi tabeli, natomiast siatkarki 10 Shoots wydaje się, że przyjęły na ten sezon „strategię” wygrywania swoich spotkań wynikiem 3:1, gdyż zwycięstwo nad Dream Team było czwartym meczem zakończonym w takim stosunku przez ten zespół. Emocjonujące widowisko zaprezentowały również drużyny SportEkspert oraz Wyborowe. Dzięki wygranej po pięciosetowym boju, SportEkspert awansował na trzecie miejsce w tabeli, a rywalizacja pomiędzy pozostałymi drużynami o pierwszą czwórkę zapowiada się bardzo interesująco.

Emocje towarzyszyły też spotkaniom I ligi kobiet, w których patrząc na sam wynik można by wywnioskować jednostronne widowiska, jednak nic bardziej mylnego. Bardzo zacięty mecz rozegrały dwa jak dotychczas niepokonane zespoły Energia oraz Salos Wodna. W każdym secie tego pojedynku o zwycięstwie decydowały akcje w samych końcówkach setów, w których trzykrotnie swoją minimalną wyższość pokazały bardziej doświadczone zawodniczki Salos Wodna. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ta objęła fotel lidera tabeli i przewodzi stawce bez straconego choćby seta. Sensacyjną porażką zakończyło się starcie niepokonanej do tej kolejki Stali Głowno z zespołem ŁKSG, który dzięki zwycięstwu awansował na pozycję wice lidera.

W minionej kolejce odbyło się tylko jedno spotkanie w Ekstraklasie mężczyzn, w którym naprzeciw siebie stanęli srebrni oraz brązowi medaliści ubiegłego sezonu czyli siatkarze PGE Obrót oraz TA-NO. Inaugurującą partię lepiej rozpoczęli ci drudzy, którzy uzyskując kilkupunktową przewagę kontrolowali przebieg seta i objęli prowadzenie w meczu. Następne trzy odsłony tego siatkarskiego widowiska to już zacięta walka w niemal każdej akcji i mimo wygranej pierwszej i trzeciej partii przez TA-NO, PGE za każdym razem skutecznie doprowadzało do remisu zwyciężając partie drugą i czwartą. O zwycięscy tego pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym również emocji nie brakowało. Ostatecznie w lepszych nastrojach z parkietu zeszli brązowi medaliści poprzedniego sezonu.

W I A lidze mężczyzn niespodziewanej porażki, pierwszej w sezonie doznał Bejłocz, który głównie z powodu słabego przyjęcia nie był w stanie wyprowadzać skutecznych akcji i ku dużej uciesze siatkarzy AMC mecz zakończył się 3:1 na ich korzyść. Mimo przegranej Bejłocz nie stracił pozycji lidera, jednak drugi Volley Centrum zbliżył się już na jeden punkt, dzięki gładkiemu zwycięstwu nad Gremi. Ten doświadczony zespół przeżywa wyraźny kryzys, który jak dotychczas pozwolił na ugranie tylko jednego seta w czterech spotkaniach. Ciekawy pojedynek rozegrali młodzi zawodnicy z Warecka Chint oraz doświadczeni siatkarze Lozametu. Ci drudzy dzięki latom spędzonym na siatkarskich parkietach potrafili skutecznie przeciwstawić się dynamice i żywiołowości, wspaniałymi obronami i wywalczyli remis 2:2.

Emocji nie brakowało także w spotkaniu drużyn I B ligi mężczyzn pomiędzy Energeo a wiceliderem tabeli, drużyną Koluszki. Ci pierwsi wygrywając już 2:0 w trzecim secie najwidoczniej zdali sobie sprawę, że wysokie zwycięstwo nad wyżej sklasyfikowanym zespołem jest bardzo blisko co niewątpliwie ich zblokowało i przeszkodziło w postawieniu przysłowiowej kropki nad „i”. Natomiast Koluszki bardzo pewnie wykorzystały chwilową słabość rywali przejmując kontrolę nad spotkaniem i gładko wygrywając dwie kolejne odsłony. Dość niespodziewanie punkt stracił lider tabeli, drużyna Fuks Sulejów z ostatnią w tabeli Społeczną Akademią Nauk, dla której wywalczony set jest drobnym światełkiem w tunelu i motywacją na kolejne spotkania.

W II lidze mężczyzn wydaje się, że walka będzie toczyć się jedynie o drugą lokatę, gdyż pierwszą zajął i z każdą kolejką powiększa swoją przewagę zespół Team Spiryt. Warto zaznaczyć, że lider nie miał lekkiej przeprawy w pojedynku z Volley Team i momentami przegrywał różnicą nawet 6 punktów. Jednak zimne głowy zawodników Team Spiryt w końcówkach umożliwiły zakończenie tego spotkanie na swoją korzyść stosunkiem 3:0. Czwarty triumf bez straty seta pozwala liderowi patrzeć z góry na pozostałe ekipy już z 7 punktową przewagą nad wiceliderem. Niespodziewanie szybki pojedynek stoczyła druga i trzecia drużyna tabeli. New Team stosunkowo łatwo w trzech setach uporał się z Febrisanem i „wskoczył” na drugą pozycję kosztem swojego rywala. Emocji dostarczył za to mecz pomiędzy doświadczoną drużyną ZWiK oraz VC Chlory, który zakończył się remisem 2:2.

W III lidze mężczyzn interesujące spotkanie stoczyły zespoły debiutujące w rozgrywkach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Po bardzo zaciętym, pięciosetowym pojedynku zespół LUPI zanotował na swoje konto pierwszy punkt, natomiast pierwsze zwycięstwo w ŁALS odniosła drużyna o wymownej nazwie Debiutanci. Z trzeciej wygranej w sezonie mógł cieszyć się CentiNet pokonując 3:0 ŁKSG Inwemer. Drużyna, która w ubiegłym roku przegrał walkę o II ligę w barażach, pokazuje że w tym sezonie jej zawodników interesuje wyłącznie bezpośredni awans. Bardzo dobry występ zespołu GOŚcie, którzy poczynili duży postęp w swojej grze pod okiem trenera Sławomira Pachnowskiego i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie triumfując w trzech setach nad GamaRo.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się po dwutygodniowej przerwie 08.11.2014 roku (sobota) w godzinach 8-18 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205, ul. Dąbrówki 1 (Olechów).