dem
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 - 12. kolejka
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 - 12. kolejka materiały prasowe
W dniu 21.02.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się dwunasta kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Dużo emocji dostarczyło spotkanie drużyn bezpośrednio rywalizujących o miejsce w pierwszej czwórce Ekstraklasy kobiet. W minionej kolejce czwarty Fuks Sulejów podejmował piątą w tabeli Jutrzenkę. Siatkarki obu tych drużyn tworząc wspólnie wspaniałe widowisko udowodniły, iż zasługują na grę o najwyższe lokaty, jednak przed zbliżającymi się play-off’ami bliżej strefy medalowej są zawodniczki z Sulejowa. Dzięki cennemu zwycięstwu, wywalczonemu po pięciu setach i emocjonującej końcówce decydującej partii, zakończonej 17:15, Fuks ma już 5 punktów przewagi nad Jutrzenką, która oprócz swoich zwycięstw musi teraz liczyć na potknięcia rywalek w następnych kolejkach. Na pierwszych trzech miejscach bez zmian. Prowadzą siatkarki No Name, przed Cashmire i SportEkspert.

W Ekstraklasie mężczyzn niespodzianką była porażka walczącej o udział w strefie medalowej Iskry w meczu przeciwko PGE. Gładko wygrana pierwsza partia najwidoczniej uśpiła czujność zawodników Iskry, którzy po przegranych następnych trzech setach mają już tylko iluzoryczną szansę na miejsce w pierwszej czwórce Ekstraklasy. Dobrą formę zaprezentowali ponownie siatkarze drużyny Bakalland Ba! Przez większą część spotkania przeciwko faworyzowanej Superacie grając jak równy z równym potwierdzili swoje tegoroczne aspiracje medalowe. Ostatecznie po pięciosetowej walce, bardziej doświadczeni zawodnicy Superaty przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po zwycięstwie 3:0 nad Sokołem Rzgów, niemal pewni pierwszego miejsca przed rundą play-off są Dzikusy, natomiast TA-NO Volley pokonując również w trzech setach SEW Eurodrive zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce.

Ciekawa rywalizacja do samego końca rundy zasadniczej o czwartą lokatę zapowiada się w I lidze kobiet. Drużyny Energii i ŁKS Głuchych na dwie kolejki przed rozpoczęciem decydującej fazy rozgrywek dzieli w tabeli zaledwie jeden set. Natomiast, siatkarki TKKF Dzikusów po raz kolejny potwierdziły, że w tym sezonie interesuje je wyłącznie powrót do Ekstraklasy. Po zwycięstwie w czterech setach nad ŁKSG są już pewne przystąpienia do play-off z pozycji lidera tabeli. Ważne zwycięstwo odniosły wiceliderki z drużyny Salos Wodna, pokonując także 3:1 trzecią w tabeli Stal Głowno.

Interesująco także w I A lidze mężczyzn. Swoją „drugą młodość” przeżywają doświadczeni zawodnicy z Lozametu. Dzięki kolejnemu zwycięstwu, i to w trzech setach!, nad AMC, Lozamet awansował na czwartą lokatę. Jednak oprócz prowadzącej dwójki - Bejłocz i TKKF Zgierz, w rywalizacji o pozostałe dwa miejsca dające możliwość gry o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, wciąż liczą się kolejne cztery zespoły. Oprócz wspominanego Lozametu, wysokie aspiracje ma trzecia obecnie Warecka, a także Volley Centrum i AMC. W planach medalowych tych drużyn próbuje jeszcze „namieszać” Wild Boyz, który co prawda nie liczy się już w walce o czołowe miejsca, jednak w minionej kolejce zdołał wykorzystać słabość Wareckiej i sensacyjnie wygrać spotkanie 3:1.

W I B lidze mężczyzn już trzy zespoły zagwarantowały sobie udział w decydującej rywalizacji o medale oraz możliwość awansu. Są to Koluszki, niezmiennie na pierwszym miejscu, po zwycięstwie nad Szkołą Gortata 3:1, Fuks Sulejów, który pokonał 3:1 Brukland oraz Junior. Ta ostatnia drużyna awansowała na trzecią lokatę, dzięki remisowi 2:2 w spotkaniu przeciw Starszakom. Bardzo blisko zapewnienia sobie pierwszej czwórki jest także Szkoła Gortata, która wyprzedza Starszaków o 7 punktów.

Prawdziwa sensacja w II lidze mężczyzn. Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie i bezapelacyjnie przewodzący stawce zespół Team Spiryt w trzech setach uległ przedostatniej drużynie tabeli – Febrisan. Dla lidera porażka może zadziałać jedynie jak zimny prysznic, gdyż jego pozycja jest niezagrożona, jednak dla Febrisanu wspaniale wywalczone, cenne cztery punkty pozwalają z nadzieją spoglądać nawet na miejsce w czwórce. Sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa, gdyż pomiędzy trzecim New Team a wspominanym siódmym Febrisanem różnica wynosi cztery punkty, czyli jedno zwycięskie spotkanie. Zatem do końca rundy, układ tabeli może się jeszcze sporo zmienić. Kolejną niespodziankę sprawił ZWiK w pojedynku z mŁodzianami. Była to bez wątpienia potyczka doświadczenia z młodością, w której to doświadczenie zwyciężyło 3:1.

Sensacja także w III lidze mężczyzn. W dwunastej kolejce spotkań pierwszej porażki w tym sezonie doznała Energia, a pierwszym zespołem, który odebrał liderowi punkty był VC Nosorożec zwyciężając 3:1. Ciekawe spotkanie stoczył także wicelider tabeli – CentiNet oraz Terwo. Po pięciosetowej walce z tarczą wyszedł CentiNet, który do prowadzącej Energii traci 4 punkty i o tyle samo wyprzedza trzeci w tabeli VC Nosorożec.

Na następną kolejkę rozgrywek zapraszamy 28.02.2015 do Szkoły Podstawowej nr 205 w godz. 8-16.