(© Maciej Łuczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maciej Łuczak z Łodzi oraz Kamil Jurkiewicz z Elbląga, najlepsi polscy girevicy, 6 - 7 grudnia reprezentowali kraj na międzynarodowym turnieju Ultimate Girevik Cup 2014 w duńskim Sonderborgu, odnosząc spektakularne zwycięstwa w wytrzymałościowym podnoszeniu ciężarów (Kettlebell Sport) w konkurencji półmaratonu.

Półmaraton jest to praca z odważnikiem sportowym (techniką podrzutu, rwania lub długiego cyklu) w czasie 30 minut, bez możliwości odłożenia go na ziemię, a rezultat końcowy to suma poprawnie wykonanych powtórzeń.

Maciej startował w konkurencji podrzutu, Kamil w długim cyklu, obaj z odważnikami 24 kg. Wyniki były imponujące, przy bardzo wysokim poziomie konkurencji. Maciek wygrał z przewagą ponad 170 powtórzeń nad swoimi rywalami w samym finale, wykonując 670 podrzutów, a w klasyfikacji generalnej powtórzeń przewagi było ponad 500.

Organizatorzy oraz konkurenci byli pod dużym wrażeniem polskiego poziomu, dzięki temu pojawiła się ogromna perspektywa współpracy międzynarodowej.

Mieszkańcy informują

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Wielkie gratulacje,piękny,zdrowy i mądry męski sport i do tego nasz Ziomek mistrzem!!!!!!!!!!

Krzysztof (gość)

Ogromne Gratulacje! Widać, że ciężką pracą i konsekwencją można osiągać założone cele.
Dzięki za pracę nad wizerunkiem Polski na arenie międzynarodowej!
Życzę dalszych sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej!
Oraz pracą nad rozpropagowaniem tego sportu w Polsce!

Więcej na temat: