Podczas tegorocznej gali "Osobowości i Sukcesy Roku 2015", kapituła doceniła dwóch wybitnych łódzkich lekarzy. Za osobowości medycyny uznano chirurga prof. Adama Dzikiego oraz ginekologa prof. Jarosława Kalinkę. Szpital w Brzezinach uznano zaś za sukces.

Podczas gali Osobowości i Sukcesy wyróżnienia otrzymują najwybitniejsi przedstawiciele wielu dziedzin, m.in. polityki, kultury czy medycyny. W tym roku doceniono dwóch łódzkich medyków.

Prof. Adam Dziki jest kierownikiem kliniki chirurgii ogólnej i kolorektalnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Prof. Jarosław Kalinka kieruje zaś kliniką perinatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obaj zostali uznani za osobowości medycyny roku 2015 za dotychczasową pracę. To druga statuetka dla prof. Kalinki, który w ubiegłym roku został nagrodzony w konkursie Osobowości i Sukcesy Ziemi Łódzkiej.

Kapituła konkursu doceniła również dyrekcję Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach, który został uznany za sukces w dziedzinie medycyny.

- W półtora roku szpital zmienił się nie do poznania. Szybko zmodernizowany i rozbudowany, stał się jednym z najnowocześniejszych w regionie. Awansował też do grona medycznych liderów w kraju, bo otwiera pierwsze w Polsce specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego - mówi wiceprezes Anna Janicka.


Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!