(© materiały prasowe UMŁ)

Nowoczesna Łódź.Work przestrzeń biurowa pojawi się w dawnej fabryce Meyerhoffa przy ul. Dowborczyków 18. Do wynajęcia będą biura oraz mikrobiura - na stałe i na... godziny.

Pałacyk i fabryka wzniesione przez fabrykanta Teodora Meyerhoffa pod koniec XIX wieku, gdzie później mieściły się Łódzkie Zakłady Graficzne, zostaną poddane rewitalizacji i staną się unikalną przestrzenią pod nazwą Łódź.Work. Nie będzie to zwykły biurowiec, ani powierzchnia usługowa. Ma to być przestrzeń coworkingu (z angielskiego co-working to pracować razem).

- Na rynku obserwujemy nasycenie tradycyjną powierzchnią biurową. Odpowiedzią jest tworzenie przestrzeni, w której możemy pracować w pomieszczeniach o wysokim standardzie, ale i odpoczywać czy nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Na całym świecie odchodzi się od tradycyjnych biur. Dziś poszukujemy miejsc, które dają wyższy komfort pracy, które poza biurkiem i infrastrukturą techniczną gwarantują miejsce odpoczynku, natchnienia czy też budowania relacji z innymi - mówi Radosław Szwugier z OKAM Capital, firma deweloperska, która wspólnie z miastem realizuje projekt Łódź.Work. OKAM jest również właścicielem niedawno otwartego Before Food Marketu będącego częścią Strefy Piotrkowska 217.

Zobacz też: Art_Inkubator szuka nowych rezydentów

Łódź.Work ma być powierzchnią dla młodych, kreatywnych osób zakładających nowy business, które wolą pracować w grupie. To przestrzeń dla tych, którzy szukają miejsca nie tylko do pracy, ale chcą także poznać interesujących ludzi i spędzić z nimi wolny czas. Można tam będzie wynająć mikrobiuro, albo tylko biurko, czyli tzw. hot desk na stałe lub na godziny. Będą tam sale konferencyjne, pomieszczenia na nieoficjalne spotkania, a nawet sofy, przy których można pracować. Powstanie strefa cicha, gdzie będzie można skoncentrować się na pracy i strefa głośna gdzie można porozmawiać lub telefonować. To opcja dla rozpoczynających działalność, pracujących nad jednym projektem lub osób wykonujących wolne zawody. W Łódź.Work można będzie wykupić wejście jednorazowe i miesięczne karnety. Na przełomie września i października obiekt powinien zostać oddany do użytku.

Zobacz też: Koalicje kultury: 140 tysięcy zł na edukację kulturową

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!