Łódzki Związek Piłki Nożnej zdecydował o odwołaniu wszystkich spotkań piłkarskich zaplanowanych na niedzielę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak poinformował nas Adam Kaźmierczak, wiceprezes ŁZPN, nie odbędą się mecze IV ligi centralnej, łódzkiej klasy okręgowej seniorów, juniorskich lig wojewódzkich oraz okręgu łódzkiego, klasy A i B okręgu łódzkiego i III ligi kobiet.

Czytaj także

  Komentarze (8)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Głupi 7ksiak (gość) (Osa)

  Retkinia? Co może mieć wspólnego z 7ksem?
  Bo tam są wasze ostatnie niedobitki (pomijając rodowity Konstantynów)?

  Osa (gość)

  Łódzki Klub Sportowy to wielosekcyjny klub, powstały w 1908 roku a oficjalnie zarejestrowany 14 sierpnia 1909 roku. Założycielami ŁKS byli: Henryk Lubawski, Arnold Heiman i Jerzy Hirszberg. Pierwszą sekcją była piłka nożna, następnie lekkoatletyka i tenis ziemny, choć bracia Lubawscy, piłkarze powstającego ŁKS uczestniczyli także w zawodach lekkoatletycznych w 1908 roku, jako zawodnicy z Łodzi. Pierwszym obiektem Łódzkiego KS był plac przy ul. Dzielnej 47 (dziś Narutowicza), następnie przy ul. Srebrzyńskiej 37/39 (1912-1922), a później już teren "Parku Sportowego" przy al. Unii Lubelskiej 2.
  A teraz co ma z tym wspólnego Retkinia ? To jedynie głupi widzewiak może wiedzieć

  Początki retkini (gość) (Osa)

  Do II wojny światowej Retkinia była podłódzką wsią, której istnienie potwierdzone jest od XIV wieku. Najstarsza pisana wzmianka o tej osadzie, nazywanej wówczas Retkiń, pochodzi z 1398 r., z dokumentu powołującego parafię pw. św. Mateusza w Pabianicach. Aż do początku XIX w. była to niewielka osada, związana nie z Łodzią, a z pobliskimi Pabianicami, gdzie m.in. mieścił się kościół parafialny dla mieszkańców Retkini.

  Od późnego średniowiecza wieś wchodziła w skład Klucza Pabianickiego dóbr kapituły biskupiej z Krakowa, a administracyjnie wraz z Łodzią leżała w granicach województwa łęczyckiego.

  Dzieje Retkini aż do końca XVIII w. znane są jedynie fragmentarycznie, jednak z niezbyt licznych istniejących dokumentów wynika, iż osada przechodziła koleje losu typowe dla innych miejscowości leżących na granicy Wielkopolski i Mazowsza, tj. na ziemi sieradzkiej i ziemi łęczyckiej. I tak np. zachowały się informacje, iż w 1466 r. grunty retkińskie zajmowały obszar 12 łanów, zaś samą osadę zamieszkiwało 5 zagrodników, 24 kmieci i 1 komornik. Wkrótce potem Retkinia znacznie zubożała, co było wynikiem dwukrotnego przejścia przez osadę wojsk najemnych (w 1475 i 1479 r.). Z innych źródeł wiadomo zaś, iż w początku XVI w. liczba mieszkańców wsi znacząco spadła w wyniku kilku zaraz, jakie w owym czasie pustoszyły Polskę. Ubytek ludności był tak duży, iż w 1529 r. arcybiskup Jan Łaski czasowo zwolnił Retkinię z obowiązku płacenia dziesięciny.

  Do OSA (gość)

  Zmień płytę marny prowokatorze!
  Od tej zawiści dostajesz czerwonej mordy!
  Bez pozdrowień! Tylko Widzew RTS!!!

  123123 (gość)

  @ds

  w artykule o tym nie wspomnieli, na stronie zpnu tak:

  "Wydział Gier i Ewidencji ŁZPN ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczów zaplanowanych na dzień jutrzejszy tj. 28 października br."

  Osa (gość)

  Początki Wielkiego widzewa . W latach 60. XIX wieku uregulowano stosunki własnościowe i uwłaszczono chłopów widzewskich. W tym czasie liczba mieszkańców wsi liczyła już 338 osób ludności stałej i 36 czasowo zamieszkałej. Barwy czerwone klubu mają swoją genezę od czerwonych mord pierwszych mieszkańców widzewa

  Więcej na temat: